PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Komonice - bylina na žíly, na revma i na moly...

Datum: 06.05.2019

Komonice lékařská, neboli kadeř svatého Jana má i celou řadu dalších lidových názvů jako koňský jetel, medový jetel, včelí bylina, kameníček. Měla by se sbírat na svatého Jána, kdy její léčivá síla je největší.

Komonice je bíle nebo žlutě kvetoucí bylina rostoucí na stráních a lukách. Milují jí motýli, včelky i čmeláci. Nejvíce účinných látek obsahuje celá horní část žlutě kvetoucí lodyhy. Jednou z nejzajímavějších látek přítomných v komonici je kumarin, který významně snižuje srážlivost krve. Právě výzkum komonice vedl k vynálezu léku warfarin, který se dnes používá jako silný lék na ředění krve zejména u lidí po trombózách, srdečních onemocněních či u zánětů žil.

Sušená nať komonice lékařské se v přírodní léčbě používá zejména při léčbě křečových žil, zánětů žil, lymfatických a žilních otoků, hemoroidů nebo u osob trpících poruchami krevní srážlivosti.

Jako další účinky je uváděné působení na kašel, astma, proti střevním a žaludečním křečím, při bolestech hlavy či revmatismu. Obklady působí na cysty, zatvrdliny a zduřené uzliny.

Bylina sama není chuťově moc dobrá, proto je vhodné jí míchat společně s dalšími bylinami do léčivých čajů. Pod značkou Serafin jí najdete v bylinném čaji Žíly, ale také jako jednodruhovou bylinu.

Základní kontraindikací při jejím užívání je současné užívání léku Warfarin či Heparin. V tomto případě může dojít k velkému naředění krve a případnému vnitřnímu krvácení.

Komonici by také neměly užívat malé děti a těhotné ženy.

Zajímavostí je, že komonice zavěšená ve dveřích či okně dokáže svojí vůní odpuzovat hmyz a vložená do skříně či matrací odpuzuje moly.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?