PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Koronavirus – co může pomoci?

Datum: 29.01.2020

Koronavirus. Bát se či nebát? Co dělat? Při zapnutí televize, otevření novin či v běžném rozhovoru se neustále opakuje slovo koronavirus.

Mediální informace o něm způsobily vyprodání ústních roušek v prodejnách a možná i trošku paniku mezi lidmi.

Co to je?

Koronavirus není nic nového. Jeho epidemie se v minulosti již několikrát vyskytli, ale na našem území nikdy nezpůsobily vysokou úmrtnost. Koronavirus je společné označení pro několik rodů virů. Jednotlivé druhy způsobují méně závažná, ale i závažnější onemocnění zvířat a lidí. Viry dokáží velmi rychle mutovat, a proto úspěšná léčba je v současné době téměř nemožná.

Co dělat?

Jediné, co opravdu funguje a co můžeme aktivně dělat je náš vlastní silný imunitní systém.

Nejnovější studie publikovaná v magazínu The Imunity naprosto rozvrací celou vakcinační teorii, tedy teorii o očkování. Ukazuje se totiž, že přirozený imunitní systém v lidském těle nás chrání před nemocí, aniž by byla potřeba vakcín pro tvorbu protilátek.

Nový výzkum také ukazuje, že vrozená imunita hraje významnou roli v boji s infekcí, a že je pro prevenci nebo boj s infekcemi ještě důležitější než adaptivní imunita – tedy získaná očkováním.

Při prováděných testech se zjistilo, že protilátky vyprodukované adaptivní složkou imunitního systému nebyly schopny samy o sobě infekce porazit. To v podstatě vyvrací teorii o tom, že by protilátky vyprodukované díky vakcínám mohly poskytnout plnou ochranu při prevenci nebo boji s infekcí.

A zde začínají vyvstávat nové otázky s pojené s teorií a přílišném očkování, a tím mutaci nových druhů virů

Podpora přirozené imunity

Na virová onemocnění tohoto typu neexistuje lék. Léčba je vždy tzv. symptomatická, tedy, snižuje příznaky nemoci. Tlumí horečku, kašel. Proto, abychom se vyhnuli nemoci je potřeba v první řadě posilovat imunitní systém.

Opravdu účinnými pomocníky jsou betaglukany. Ne však ledajaké a v nízkých dávkách! Betaglukany jsou to unikátní přírodní polysacharidy, schopné velmi účinně a rychle podporovat obranné reakce organismu. Více než padesát let výzkumu a tisíce studií prováděných na různých universitách ve světě prokázaly, že denní konzumace betaglukanu optimálně stimuluje makrofágy (bílé krvinky) a výsledkem je obranný systém vyladěný na nejvyšší výkon.

Image 1

Jak betaglukan v těle funguje

Dobře fungující imunitní systém snadno rozezná cizorodou látku, ať už je to vir nebo bakterie a zničí ji. Hlavní roli zde hrají makrofágy. Makrofágy, které jsou přítomné ve všech orgánech našeho těla, přitom fungují jako generálové imunitního vojska a posílají bílé krvinky do bitvy. „Požírají vše, co do krve nepatří“. Betaglukany pak fungují jako jejich palivo. Podporují je a regenerují.

Jaké betaglukany?

betaglukany se vyskytují v ječmeni, ovsi, mořských řasách. Ty nejúčinnější však najdeme v medicinálních houbách. Tak jsou společně ještě s dalšími látkami, vitamíny, minerály a stopovými prvky. Pouhým pojídáním hub však betaglukany v dostatečném množství do našeho těla nedostaneme. Chybí nám totiž trávicí enzym, který by v trávicím traktu tyto účinné látky z hub uvolnil. Proto ani užívání rozemletých hub na prášek nebývá léčebně moc účinné.

Řešením je koncentrát. Jedná se o velmi silný vodný výluh z léčivých hub, kde se tímto postupem uvolní velké množství betaglukanů. Tento výluh se pak speciální technologií vysuší na prášek, který se dávkuje do přírodních kapslí nebo se dává do sirupů či koncentrátů.

Pokud tedy užíváte medicinální houby, které jsou v kapslích jen v namleté formě, tak jejich účinnost je velmi malá!

Výhodou betaglukanů obsažených v medicinálních houbách je, že se mohou velmi dobře kombinovat s bylinami, a tak se dosahuje ještě větších účinků.

Z našich výrobků doporučujeme užívat Ochránce nebo Imunofungin Bio či Serafínkův dětský sirup. Přípravky užívejte dlouhodobě a můžete přechodně zvýšit i jejich dávkování. Rádi vám poradíme na poradna@serafinbyliny.cz

A co dál?

Psychika a stres jsou velmi silným činitelem, který dokáže při silném působení naprosto ochromit fungování našeho imunitního systému. Neustálým sledováním zpráv o šíření koronaviru a diskusemi o něm způsobujeme našemu podvědomí emoce strachu, které oslabují funkce imunitního systému.

Udělejte si vlastní osobní opatření, abyste se po psychické stránce cítili dobře! Nedovolte, aby vás něco oslabilo! Můžete také navštívit některý z našich seminářů zaměřených právě na toto téma.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?