PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Krizový podzim?

Datum: 17.09.2020

…telefony, emaily, opět telefony, řada lidí v mojí poradně a zase telefony…to byla moje realita posledních dvaceti dní.

Jako by někdo poslední týden v srpnu udělal filmový střih a z poklidného slunečného léta jsem přešla do bláznivé doby.

A tak sedím na zahradě mezi kapkami ranní, podzimně chladné rosy a pozoruji paprsky vycházejícího slunce, jak dopadají na vrcholky stromů lesa a pomalu se blíží ke mně. Ještě mají docela sílu, i když jim každým dnem trošku ubývá. Možná jako nám.

Na jaře celou naši společnost paralyzoval malý, téměř neviditelný vir. Nejdříve jsme byli v šoku a protestovali, pak se ale stalo něco zajímavého, pozitivního. Začali jsme si uvědomovat, že existují i jiné hodnoty něž je vysoký výkon v práci, úžasný model posledního mobilního telefonu, značkové oblečení či perfektně uklizená domácnost. Objevili jsme svoji rodinu! Začali jsem komunikovat se svými dětmi, rodiči, sousedy a dalšími lidmi. Naučili jsme se opět péct chleba a buchty a vytáhli jsme šicí stroje. Postupně jsme začali objevovat krásy přírody na rodinných vycházkách a začali jsme si vážit i jiných hodnot. Život se zpomalil a v řadě ohledů zkvalitnil. Chápu, že ne vždy a všude to bylo takto růžové, nicméně podle vašich emailů a podle svého okolí jsem to takto vnímala.

Letní dovolené a cestování u části lidí, u části rodin celou pozitivní situaci umocnil, ale také se začalo stávat, že tak jak jsme byli zvyklí žít hektický, uspěchaný život, tak jsme stejné tempo nasadili na trávení dovolené. S heslem „když ne k moři, tak co nejvíce po Čechách“ se rodiny rychlým tempem přemisťovali z místa na místo.

Image 1 

Když mi poslední prázdninový týden zazvonil do té doby téměř nepoužívaný mobilní telefon a pak znova a znova a znova a na druhém konci byl vždy vystresovaný hlas, který potřeboval rychlou radu anebo termín v mojí poradně, a to nejlépe včera, tak mi to došlo. A jsme tam zase zpátky!

Od tohoto dne jsem se nezastavila. Lidé jako by chtěli dohnat proluku těch několika měsíců, začali běhat, jezdit, pracovat, prostě se rovnýma nohama vrátili do doby „před virem“. A co se stalo? Vidíme to denně ve zprávách!

Z klidu, odpočinku a pohody jsme se vrátili do přesně druhého extrému. Náš imunitní systém však velmi citlivě reaguje na všechny změny a zejména na stresové reakce v našem organismu. Výsledkem pak je snížená reakce imunitního systému a jeho otevřenost k různým infekcím. Nejvíce je to pak vidět na našich nejmenších, kteří podvědomě vnímají zátěž celé rodiny, ale je jim nakládaná i ta jejich, vlastní ve formě školek či škol.

Proč to vše píšu? Protože je velmi těžké, když ke mně do poradny přijde několik desítek lidí, sedí přede mnou plni strachu, obav, plni pracovní a osobní hektiky. Chtějí něco, co by jim rychle zabralo na jejich únavu, špatný spánek, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, rýmu, kašel.

Ano, byliny fungují, ale nejsou všemocné. Největší lék nosíme sami v sobě. Je to laskavost a přátelství k sobě samému.

 Pokud se mám ráda, tak se přeci nebudu dobrovolně ničit.

Bylinné přípravky jsou na místě. Důležité jsou silné byliny a houby, které umí stimulovat náš imunitní systém doplněné bylinami, vitamíny a minerály na uvolnění stresového napětí, tak abychom neparalyzovali vlastní tělo, vlastní imunitní systém.

A co dál? Choďte ven. Příroda je mocná čarodějka a velký léčitel. Hýbejte se s rozumem, tak aby vám to přinášelo radost a psychické uvolnění. Každý extrém je škodlivý. Ranní sprcha studenou vodou je sice šok, ale pozitivní! A místo televize si přečtěte hezkou, veselou knihu anebo zkuste meditaci.

„Buď v klidu. Pozoruj. Naslouchej. Buď přítomen.“ — Eckhart Tolle

Aneta Benediktová - poradce pro přírodní léčbu

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?