PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Kvasinky. Víme jak na ně!

Datum: 17.09.2020

Kvasinka Candida albicans je přirozenou součástí těla, ovšem pokud je vnitřní mikroflóra v těle v nerovnováze, začne se nekontrolovatelně množit a způsobovat nebezpečnou infekci - kandidózu.

Tato kvasinka se nachází ve střevech, pohlavním ústrojí, ústech, jícnu a krku. Za normálního stavu je organismus schopen její množství kontrolovat. Přemnožení kvasinek způsobuje mimo jiné trvalé užívání antikoncepčních pilulek, antibiotik, stres, špatná výživa, nadměrné množství cukru, alkoholu, bílé mouky a konzervačních látek ve stravě včetně dochucovadel.

Nejčastější příznaky

bílý, svědivý výtok z pohlavních orgánů

opakující se záněty dělohy a pochvy

chronické záněty prostaty

záněty močového měchýře

silné menstruační křeče

povleklý, někdy bolestivý jazyk

silná únava nezjištěných příčin

neovladatelná chuť na cukr a pečivo

šupinaté ekzémy, svědění pokožky

plísňová onemocnění kůže a nehtů

zápach z úst,

průjmy nebo naopak zácpy

pálení a svědění konečníku

Dlouhodobá přítomnost nadměrného množství kvasinek může způsobit

Syndrom prostupného střeva. Co to je?

Zdravá stěna střevní nepropustí nezpracované velké částice z potravy do krve. Tvoří tedy bariéru mezi obsahem uvnitř střeva a vnějškem střeva. Syndrom prostupného („proděravělého“) střeva je stav, kdy je zmíněná buněčná střevní bariéra porušena, a tak ztrácí schopnost regulovat, co propustí. Na propuštěné částečky jídla pak organismus reaguje silnou imunitní reakci, která se projeví jako alergie či autoimunitní choroby.

Poškození střevní stěny je nejčastěji způsobeno konzumací geneticky modifikovaných potravin, pesticidy, chemicky zpracovanými potravinami, chlorovanou vodu, antibiotiky a jinými léky a také trvalým zvýšením přítomnosti plísní, kvasinek.

Image 1

Proti houbám působí houby

Medicinální houby velmi účinně působí proti přemnoženým plísním a houbám, kvasinkám v organismu. Je skvělé je užívat v celé kůře i s bylinami.

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

Léčba je však dlouhodobá, dle našich zkušeností je potřeba jí užívat šest měsíců, vždy s týdenní pauzou po jednom měsíci.

Úprava stravy je základem

Níže uvedená dietní opatření je potřeba dodržovat velmi důsledně a být při léčbě trpělivý. Doporučujeme ji zařadit nejen ženám při boji s kandidózou, ale všem, kteří trpí střevní plísní, která se velmi často projevuje jako náhlá intolerance na mléko či lepek, plísní na nehtech či kůži, ale i při opakovaných nachlazeních či zánětech močového měchýře. Délka trvání je minimálně 4 týdny, ale i po této době je vhodné mít svůj jídelníček pod kontrolou.

Vyřazením zakázaných potravin z jídelníčku docílíme eliminaci plísní na zdraví prospěšnou úroveň. Nestačí pouze omezení množství, nutné je striktní vyřazení po dobu minimálně jednoho měsíce.

Zakázané potraviny

1. CUKR – bílý, třtinový, med, všechny druhy sirupů (agáve, kukuřičný, rýžový…) a produkty, které ho obsahují (marmeláda, šťáva, čokoláda, sušenky, oplatky, bonbóny, pudinky, zákusky, sušené ovoce, nutela, sladké nápoje, sušená mléka. Na etiketě výrobků se vyskytuje cukr, glukózový sirup, fruktoza, glukozo-fruktozový sirup.

2. MLÉČNÉ VÝROBKY – mléko, acidofilní mléko, kefír, kyška, jogurt, tvaroh, tavený sýr, čerstvý sýr, plátkové sýry, plísňové sýry, syrovátka, bryndza, balkánský sýr. Kravské, kozí, ovčí bez rozdílů.

3. UZENINY – salámy, šunky, párky, debrecínky, ale i uzená makrela, aspiky, tlačenky, paštiky.

4. ALKOHOL – včetně nealkoholických verzí piv

5. KÁVA, POVZBUZUJÍCÍ NÁPOJE

Povolené potraviny

Při odplísňující dietě je potřeba používat kvalitní základní potraviny a vyřadit veškeré průmyslově zpracované výrobky, které právě cukry, škroby, mouky nekvalitní upravené tuky a další aditiva obsahují.

Jídelníček si sestavíme z následujících potravin

1. Nesladká, neškrobová zelenina – vařená, dušená v páře, restovaná, syrová, vždy dochucena ume-octem, kvalitním olejem či citronovou šťávou. Bez omezení – Cuketa, čekanka, česnek, čínské zelí, listové saláty, ředkev daikon, vodnice, petrželka, pažitka, pórek, zelené fazolky, brokolice, kapusta, květák, kedlubna, řapíkatý celer, topinambury, paprika, rajče, okurek. NE CIBULE!!!!

2. Nepražené ořechy – denní dávka 50g, pozor na kvalitu. Den dopředu namočit do vody, vodu slít, ořechy osušit a konzumovat (docílíme lepšího rozmělnění a lepší stravitelnosti)

3. Kvalitní tuky – farmářské máslo z farmy, přepuštěné máslo, za studena lisované oleje (olivový, avokádový, kokosový). Nepoužívat stolní oleje, ztužené a částečně ztužené tuky (rama, flora….)

4. Obiloviny, lustěniny – rýže natural, quinoa, slzovka, amarant, cizrna, čočka, adzuki, mungo – luštěniny i naklíčené.

5. MASO – z farmy, NE z velkochovu. Bílé NE červené. Krůta, kuře, husa, kačena, ryby (i ty naložené ve vlastní šťávě), vnitřnosti. Vše v přírodní podobě. NE ve formě řízku.

6. Vejce – denně, jsou vděčným, snadně a rychle připraveným jídlem.

7. Pečivo – kváskové bez pšeničné mouky a droždí max 40g denně (slabý krajíček) pokud vydržíte bez, je to z výhodou.

8. Ovoce – omezeně na 1 porci – zejména bobuloviny

Image 2

Vzorové denní menu

Snídaně: Zeleninová polévka s quinoou v zimě, v teplejší dny např. 4 dcl šťávy z řapíkatého celeru s chia semínky.

Svačina: ovocná miska s ořechy (maliny, ostružiny, borůvky, nasekané vlašské ořechy)

Oběd: Táhlý vývar se zeleninou a masem (denně alespoň 2 dcl)

Krůtí steak se zeleninovým rizotem (1 díl slzovky, 1 díl rýže natural, 1 díl quinoi, zelený hrášek, pórek, řapíkatý celer), salát rukola s kapií zakápnutá olivovým olejem a umeoctem.

Svačina: chipsy z topinamburu nebo luštěninové placky

Večeře: Omeleta z červené čočky

Pitný režim: čaj Odkyselení organismu doplnit denně do 2 litrů čistou vodou (filtrovaná, převařená).

Pokud jste po 4 týdnech dosáhli viditelného zlepšení zdravotní stavu a jste bez obtíží, můžete zařadit 2x týdně bio jogurt s krátkou trvanlivostí, z farmy pro posílení obnovy mikroflóry, pokud se během dalšího týdne zdravotní stav nezmění a bude v pořádku tak možno zařadit i zákys, acidofilní mléko.

Všechny recepty najdete zde

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?