PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Magie a rituály Svatojakubské noci

Datum: 30.04.2020

Svatojakubská noc je plná kouzel, magie, tajemství, a i naděje pro ženy, které touží po dítěti.

„Pálení čarodějnic“ vychází pravděpodobně z keltských zvyků. Očišťujeme sebe i své domovy. Skokem přes oheň se očišťujeme od zlých sil a zároveň prosíme o vyplnění svých přání.

Tato noc přeje všem zamilovaným a všem ženám, které touží po dítěti. Dle pověstí je otěhotnění v tuto noc vysoce pravděpodobné.

Sebe a své příbytky čistíme nejenom ohněm či svěcenou vodou, ale také bylinami.

Bylinky se svazují do speciálních snítek a používají se na ochranu a očistu obydlí. Tyhle voňavé svazečky se zavěšují na různých místech (na okna, nad dveře, k posteli) nebo po usušení se pálí. Vonný dým z nich má silný očistný účinek.

Jak byliny pálit?

Málo kdo z nás má doma usušené větší svazečky bylin zamotané tak, aby byly vhodné k vykuřování místností. Sušené byliny však můžeme rituálním způsobem pálit i tak.

1. Sušené, na drobno nakrájené byliny můžeme zapálit přímo nebo je nasypat na rozpálený uhlík, který se používá na kadidlo. Bylina začne pomalu doutnat.

2. Sušené, na drobno nakrájené byliny dáme do aroma lampy na sítko a od ním zapálíme svíčku tak, aby bylina přímo nehořela, jen se teplem odpařovaly vonné silice. Tento způsob je vhodnější u kůry či kořenů

Image 1   Image 2  

Sušené byliny při vykuřování nemusí přímo vonět. Kouř má však silné očistné účinky. K vykuřování a očistě prostoru můžeme použít i dvě nebo tři byliny najednou. Skvělé spojení je třeba Šalvěj a Pelyněk

Pomocí vykuřování můžeme energeticky očistit prostor nebo sami sebe či další osoby, pobývající v blízkosti.

Když čistíme prostor můžeme také vzít misku nebo aromalampu s vykuřovadlem, s bylinkami a obejít celý prostor, který chceme očistit. Důležité je požádat o vyčištění nebo o pomoc při čištění tohoto prostoru. Pak postavte misku s vykuřovadlem doprostřed místnosti a ještě jí nechte chvíli působit.

Jaké bylinky mají magický a očistný účinek?

Bazalka

Existuje mnoho druhů bazalek, všechny jedlé se hodí, bazalka patří mezi nejposvátnější a silně ochrannou bylinku mnoha tradic. Zahání melancholii a smutek, zmírňuje utrpení, pomáhá při rozchodech, opouštění, odpouštění. Je také uznávána jako symbol lásky, utišuje hádky mezi milenci, pozvedává náladu, vyjasňuje mysl.

Bříza

Je spojována s očišťováním, působením proti černé magii. Je symbolem plodnosti, regenerace a nových počátků, pálila se při všech přechodových svátcích (slunovraty a rovnodennosti). Poskytuje bezpečí, naději a sílu pokračovat v cestě. Z jejích větviček se červenou nitkou svazoval čtyř ramenný kříž určený na nejvyšší místo v domě.

Levandule

Výborně se hodí při nervozitě a stresu, navozuje klidný spánek, tiší bolesti duše. Zbavuje strachu, posiluje sebevědomí, podporuje lásku. Přináší vnitřní klid a mír. Dezinfikuje na fyzické úrovni, ve středověku chránila snítka levandule před morem, z tohoto důvodu se rozhazovala i na podlahách kostelů. Levanduli nosili ženci na klobouku jako ochranu před sluncem na poli. Zapalovala se v místnosti, kde se právě narodilo dítě. Její vonný kouř vnáší harmonii do domu i při shromážděních. Sušené květy poházené kolem domu přináší klid a pohodu. Doporučujeme koupit na očistu prostoru: zde

Máta

Má povzbuzující, ochranné i léčebné účinky. Patří ke svatojánským bylinám, trhala se v době slunovratu a o Vánocích pak pokládala na oltář, sypala se na zem v kostelích, světily se s ní jesličky. Dodává energii a sílu, odbourává strach. Tradičně se používala na čištění, osvěžení i zlepšení trávení.

Meduňka

Elixír života a prostředek pro potěšení srdce. Má uklidňující účinky, přináší úlevu při stresu, strachu a depresích, pomáhá pochopit vlastní emoce a dodává sílu s nimi pracovat. Léčí trápení z lásky, melancholii a žal. Je vhodná pro večerní vykuřování. Je tradiční bylinou očisty a ochrany. Doporučujeme koupit na očistu prostoru: zde

Pelyněk

Vykuřovalo se jím při porodu, aby ochránil děti před různými kouzly, vždy byl bylinou odhánějící nepříjemnosti i ty fyzické (včetně vnitřních parazitů, mušek apod). Je tradiční šamanskou rostlinou mnoha kultur po celém světě. Jako vykuřovadlo má bylinnou a kořenitou vůni se silnými ochrannými účinky. Pálí se na odstranění negativních energií a vyčištění prostoru. Oddenek pelyňku zavěšený nade dveřmi měl podle bylinářů působit jako ochranný amulet. Doporučujeme koupit na očistu prostoru:zde

Rozmarýn

Posiluje činnost mozku a zlepšuje paměť, skvěle se hodí pro ranní vykuřování. Bývá považován za afrodiziakum, ale i za lék na mnoho nemocí. Snítka pod polštářem prý zajistí příjemné sny a zažene všechno zlo. Je silnou bylinou na očistu a odstranění negativity.

Image 3  

Šalvěj

Byla považována za svatou bylinu, schopnou prodlužovat život, také ale zastrašit zlé duchy. Podle křesťanské tradice získala šalvěj svou sílu od Marie, která ji poskytla ochranu a útočiště před Herodem. Má moc osvobodit ducha od rušivých emocí a vyvolat klid a jasno. Doporučujeme koupit na očistu prostoru: zde

Tymián

Patří k nejstarším vykuřovadlům vůbec. Ve starověku se tymiánem světily svatostánky a posvátná místa. Byl označován jako zabíječ jedů, vykuřovaly se s ním nemocniční pokoje. Díky jeho očistným účinkům můžeme čistit místnosti, místa i osoby, rituální předměty apod. Dokáže nás posílit, zvýšit sebevědomí a jasnozřivost. Bystří smysly a pomáhá v krizových dobách.

Užijte si Svatojakubskou noc po svém. S bylinami, se svými milými, u ohně či v přírodě.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?