PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

O udávání, legislativě, úřadech a bylinách.

Datum: 06.11.2019

Když jsme před třiceti lety stáli na náměstích a zvonili klíči, tak to mimo jiné bylo v dobré víře, že vše bude jinak. Nebudeme se bát říkat vlastní názory, stát nám nebude diktovat co smíme a nesmíme a zmizí sledování a udavačství.

Třicet let „svobody“ uběhlo a jak tomu se doopravdy? Státní regulace, šikana úřady, udávání. Myslíte, že to jsou silná slova?

Posuďte sami

Když byla vydaná v EU v Bruselu vyhláška 1924/2006 upravující tvrzení o účincích přírodních produktů, tak nastala doba „temna“. Všichni chápeme, že lobbistické tlaky farmaceutických firem jsou velké, a také to, že někteří si dělali z přírodní léčby velký business a tvrdili o některých bylinách, že mají účinky takové, jaké opravdu neměly. Vše bylo však možné udělat trošku jinak.

Šokující pro mne bylo, když jsem v té době navštívila kancelář europoslance pana Pavla Poce a on mi vysvětlil, že k návrhu nařízení EU se může každá země vyjadřovat a doplňovat jej zejména v části účinků bylin až do doby nabití účinnosti. Ovšem za naši zemi se téměř nikdo nevyjadřoval, a tak vzniklo nařízení, kam účinky dodávaly hlavně státy a země, kde není tak tradiční přírodní léčba a bylinářství jako u nás.

A co náš stát?

Zato plnění této vyhlášky naše země, naši úředníci, kontrolují nadmíru skvěle. Dokonce tak, jak je naším dobrým zvykem, jsme opět „papežštější než papež“ a na úrovni České republiky je toto nařízení ještě zpřísněné.

Myslíte si, že se vás to netýká? Týká, a více než si myslíte! Tedy za předpokladu, že chcete používat nějaké potravinové, bylinné přípravky.

Může se vám pak stát, že si v dobré víře koupíte potravinový doplněk, o kterém usoudíte, že je na podporu otěhotnění a funkce ženských orgánů, ale on má složení na odstraňování cyst a myomů. To na něm však nesmí být uvedeno.

V tu chvíli vzniká velké riziko, že taková žena potratí. Jak je to možné? U bylin a potravinových doplňků nesmí být uvedeny jiné účinky, než které jsou ve schváleném evropském seznamu, a tam jsou jen obecná prohlášení typu…napomáhá normální funkci pohlavních orgánů…Co z toho zjistíte? Nic.

Jelikož se snažíme našim zákazníkům zodpovědně doporučovat účinnou bylinnou léčbu a radit jim se zdravotními problémy na základě několika letých zkušeností, tak píšeme různé články, ze kterých se mohou dozvědět jak byliny a přípravky opravdu působí, aby třeba nedošlo k popsané tragédii.

Ale i zde jsou naše úřady a úředníci rychlí. Články s doporučeními už nesmí být! Začíná mi to silně připomínat totalitní cenzuru. Nemohu napsat své zkušenosti, nemohu popsat, jak byliny působí…Tak se ptám, co více ohrožuje zdraví zákazníků?

A jako vrchol úřadů, kteří se zaštiťují ochranou spotřebitelů je, že nesmím ani natočit video kde vám něco poradím.

Tedy, abych byla férová, články a videa mít mohu, ale ne na stránkách, kde přípravky prodávám.

Nechci spekulovat o tom, proč to vše je a co to komu přináší. Chci jen upozornit na to, co to vše přináší a podněcuje.

Image 1

Udavačství bylo, je a bude

Podněcuje to v nás staré známé udavačství. Jestliže k jedné firmě, která vyrábí přírodní kapsle přijde kontrola a ona na základě ní musí ze svých výrobků a e-shopu stáhnout všechna tvrzení, rady, články, videa, tak co udělá? Po vzoru babišovské účtenkové loterie aneb udej svého obchodníka napíše udání na druhou firmu, a ta druhá zase na tu třetí…sami si udělejte názor komu se to líbí a komu to prospívá.

Malé firmy, které odvádí daně v ČR, zaměstnávají české lidi a roztáčí kola ekonomiky se vzájemně „požerou“ a zůstanou zde giganty, kterým už nikdo nebude konkurovat a také nikdo pořádně nebude vědět kam jejich zisky půjdou. To, že do naší ekonomiky a státních peněz to nebude je více než jasné.

A co křídla Serafinu?

Co to přináší nám, jedné malé firmě, která se stále snaží jako Don Quijote bojovat s větrnými mlýny úřadů, aby mohla svým klientům pomáhat?

Posuďte sami:

Bylinný s názvem Nadýmání – tento název nesmí být, i když nadýmání není nemoc. Nově je to čaj Nafouklé břicho – to prý nevadí…jak dlouho?

Bylinný čaj Bolavý krk – zhruba před rokem úřady schválený název. Nyní nesmí podle přísnějších pravidel ČR být. Tak je nově povolený název Čistý krk. Je otázkou na jak dlouho. Možná do další úřední kontroly…

Bylinný čaj Re - Dna – zhruba před rokem úřady schválený název. Nyní nesmí podle přísnějších pravidel ČR být. Tak je nově povolený název Rednavit. Je otázkou na jak dlouho. Možná do další úřední kontroly…

Bylinný čaj Žlučové kameny – tento název nesmí být, byť byl původně schválen. Tak je nově povolený název Čistý žlučník. Je otázkou na jak dlouho. Možná do další úřední kontroly…

Přírodní kapsle Antiparaziten – zhruba před rokem úřady schválený název. Nyní nesmí podle přísnějších pravidel ČR být. Tak je nově povolený název Paravit. Je otázkou na jak dlouho. Možná do další úřední kontroly…

Takto bych mohla pokračovat dál. V rámci firmy stále vymýšlíme nové a nové názvy, které by alespoň trošku naznačovaly, jak přípravek působí, jelikož ani do textu o účincích v zásadě nic napsat nemůžeme.

Co bych vám doporučila závěrem?

Rychle si přečtěte všechny naše články, nemoci, herbář s našimi skvělými, roky prověřenými doporučeními. Během několika dní vše vypneme a pak…“děj se vůle boží…“

Závěrem alespoň něco pozitivního

Pokud nám zavoláte či napíšete email, tak vám rádi poradíme. Také vám doporučujeme číst můj blog www.anetabenediktova.cz Tam postupně budeme řadu skvělých a fungujících rad zveřejňovat.

…a možná se na některém náměstí znova setkáme a opět budeme zvonit klíči.

S láskou Aneta Benediktová

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?