PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Očista mezi svátky pomůže

Datum: 28.12.2020

Možná si říkáte: „konečně jsou vánoční svátky za mnou, už nemůžu jídlo ani vidět…“ Očekáváte s hrůzou další oslavy spojené se Silvestrem a Novým rokem? Pomoc je jednoduchá. Udělejte si jednodenní příjemnou očistu!

Většina z nás si pod slovem očista představí den plný hladovění a nedobrých bylinných čajů nebo jiných přípravků. Jde to i jinak! Očistu můžete udělat správnými potravinami, lehkými cviky a bylinami třeba ve formě kapslí. Jak na to?

Recept na hlavní jídlo

Už naše babičky věděly, že kroupy jsou ideální na očistu a pomoc při trávení. Kroupy regenerují játra, zlepšují funkci žlučníku, uvolují žlučovody, podporují detoxikaci střev a vylučování zplodin z těla. Pomáhají i při hubnutí. Kroupy obsahují celou řadu minerálů a také vitamíny zejména skupiny B.

Teplý salát z ječných krup

2 šálky středních krup propláchneme, dáme do vody, mírně osolíme mořskou solí a společně s 3 kuličkami nového koření vaříme do měkka. Po uvaření propláchneme vodou, necháme okapat a dáme do mísy. Přidáme na jemno nakrájený čerstvý fenykl, čerstvou zelenou petrželku, nasekanou rukolu a trošku olivového oleje. Vše promícháme. Takto vzniklý kroupový salát můžeme konzumovat studený i vlažný Pro očistné účely by však měl mít minimálně pokojovou teplotu.

Jídelníček na očistný den

Snídaně:  Ráno po probuzení vypijeme 2 dcl vlažné vody (převařené) . Můžeme do ní vymačkat trošku limetky nebo šťávy z čerstvého grepu

Po půl hodině sníme : ½ většího oloupaného jablka zbaveného jadřinců a ½ banánu. Jestliže máte jablka z vlastní zahrady nebo v bio kvalitě, tak je loupat nemusíte. Ovoce můžete také rozmixovat. Pokud jej budeme mixovat přidáme ještě šťávu z 1/2 grapefruitu.  

Tuto malou zdravou snídani doplníme rospustnou vlákninou Psylliem na očistu střev. 2 čajové lžičky Psyllia zamícháme do 100ml vody, necháme chvíli nabobtnat a vypijeme.

Svačina:  hrst loupaných ořechů, které nejsou pražené a solené. Nepoužívejte buráky a pistácie. Nejlepší jsou mandle nebo vlašské ořechy. Ořechy před konzumací zalijte horkou vodou, nechte 5 minut odstát a pak sceďte. 

Oběd: teplý salát z ječných krup, který si připravíme čerstvý nebo jej máme již připravený z rána. Množství cca 1 hrnek . Asi deset minut před jídlem opět vypijeme 2 čajové lžičky rozpustné vláknny Psyllium rozpuštěné ve 100 ml vody.

Svačina:  hrst loupaných ořechů, které nejsou pražené a solené. Nepoužívejte buráky a pistácie. Nejlepší jsou mandle nebo vlašské ořechy. Ořechy před konzumací zalijte horkou vodou, nechte 5 minut odstát a pak sceďte .

Večeře: salát z ječných krup, který si připravíme čerstvý nebo jej máme již připravený z rána. Množství cca 1 hrnek . Asi deset minut před jídlem opět vypijeme 2 čajové lžičky rozpustné vláknny Psyllium rozpuštěné ve 100 ml vody.

Image 1   

Pitný režim

V průběhu očistného dne se snažte co nejvíce pít, a to nejlépe nápoje v pokojové teplotě nebo v teplotě lidského těla. Ideální je převařená voda a také bylinné čaje. Doporučujeme čaje zejména s obsahem kořene anděliky, které nastoluje správné pH zažívacího traktu.Kořen pampelišky podporuje detoxikaci a správnou střevní mikroflóru, stejně jako jitrocel či truskavec. Tyto byliny můžete najít již smíchané v bylinných čajích.

Cvičení

V průběhu očisty provádějte dechová cvičení směřující k masáži vnitřních orgánů. Tato cvičení můžete provádět u počítače, v autě nebo třeba i u televize.

Zhluboka se nadechujte do břicha, jako byste chtěli nafouknout balónek za vašim pupíkem, a pak jej opět silně tlakem břišního lisu vyfoukněte. Opakujte 10x.Cvičení provádějte několikrát za den.

Byliny očistu podpoří

Při očistě jsou vhodné všechny byliny, které patří do skupiny tzv. hořčin. Jsou to třeba čekanka, pampeliška, puškvorec a další. Můžete je konzumovat v bylinném čaji  nebo také ve formě namleté v přírodních kapslích . Pokud zvolíte formu kapslí, tak nezapomeňte hlídat svůj pitný režim.

Takto zvolená očista zregeneruje vaše játra, očistí žlučník a střeva, upraví metabolismus a také vám pomůže zlepšit vaši postavu.

Začněte s očistou již dnes a užijte si další oslavy bez obav!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?