PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Opravdové hubnutí bez stresu a efektivně. Víme jak na to!

Datum: 01.01.2021

Statisticky je prokázáno, že nejčastějšími předsevzetími jsou: zhubnu, přestanu kouřit, začnu cvičit, změním zaměstnání. Většina z nich však již druhý či třetí týden přestává být aktuální. Zkuste to jinak a splňte si je! Zkusíme se blíže věnovat tomu nejčastějšímu - hubnutí.  

Mnoho lidí se neustále pokouší hubnout. Někdy se to daří s většími, jindy s menšími úspěchy. Většinou se po pár týdnech vrací ke svému původnímu životnímu stylu a ztracené kilogramy naberou zpět. Navíc jejich váha pak bývá vyšší než před zahájením hubnutí.

Proč tomu tak je? Je to jednoduché. Razantně si ubereme a zakážeme pokrmy, které máme rádi a bohužel na ně často máme návyk. Je pak jen otázka času jak dlouho to vydržíme, kdy se dostaví první "abstinenční" příznaky. Pak si dokážeme rychle odůvodnit proč právě tento zákusek máme sníst.

Zkuste systém, který funguje a pomůže vám opravdu konečně zhubnout! Změňte suroviny z kterých jsou vaše oblíbené potraviny vyrobené a kontrolujte si obsah konzervačních solí a cukru. Tak docílíte toho, že se vaše váha začne upravovat a vy zároveň budete mít stále radost z jídla.

Nedržte žádnou dietu. Změňte jen složení potravin, které jíte! Že to nezvládnete? Ale ano, zvládnete! Jen je potřeba trošku ošálit mozek, který má silný návyk na tyto potraviny a prostě si je vyžaduje, podobně jako třeba nikotin.

Pro úspěšné splnění našeho předsevzetí potřebujete myslet na čtyři základní složky v potravě: PEČIVO - SLADKOSTI - ALKOHOL - KONZERVAČNÍ SOLI

Pečivo

V případě pečiva je velmi důležité nahradit základní složku z které je pečivo vyrobeno, a tou je bílá vymílaná mouka. Obilné zrno obsahuje jádro, které je tvořeno čistě z lepku a obal - slupku, která je plná balastních látek, vitamínů a minerálů. Ty pomáhají střevům lepek bez obtíží strávit, působí jako malý kartáček v organismu. Celozrnná mouka, to znamená vyrobená z celého zrna včetně slupek je právě ta, která je pro vás vhodná.

Jestliže jíte pečivo z čisté, bílé mouky dáváte do těla pouze prázdné kalorie a nebezpečné množství čistého lepku, který přetěžuje játra, střeva a imunitní systém a v konečném důsledku celkově zpomaluje metabolismus, způsobuje otoky a bolesti kloubů.

Najděte si ve svém okolí pekárnu nebo dodavatele, který vám zajistí pečivo ze 100% celozrnné mouky a tuto mouku také používejte pro vaše domácí vaření.

Velmi vhodné jsou také celozrnné tvrdé knäckebroty. Dnes jich je na trhu celá řada a některé jsou velmi chutné. Na zemi je velké množství národů, které pečivo vůbec neznají a také žijí… A dokonce daleko zdravěji.

Image 1 

Sladké pokrmy

Jedná se o vše, co obsahuje přidaný cukr. Přirozeně přítomný cukr je v ovoci. Jeho konzumace pak je naprosto v pořádku. S cukrem je to vlastně stejné jako s moukou. Rafinací se cukr zbavuje minerálů vitamínů a balastních látek a stává se z něj pouze zdroj prázdných kalorií.

Rafinovaný cukr je podle posledních průzkumů v USA původcem 80% onemocnění na jejichž čele jsou veškerá metabolická onemocnění, alergie, nadváha, cukrovka ale i choroby mozku.  

U sladkých pokrmů se jedná opravdu pouze o chuťový návyk. Pokud vydržíte několik týdnů bez sladkostí, tak následně zjistíte, že je již tolik nepotřebujete. A čím je nahradit? Vhodnou náhražkou je sušené neslazené ovoce, datle, cukroví s označením RAW.  Vždy si však přečtěte složení výrobku. Často se stává, že výrobek, který se na první pohled tváří zdravě obsahuje např. 50% stévie (zdravá varianta přírodního cukru) a zbylých 50% je cukr. 

Při "absťáku" na sladké můžete použít kvalitní více jak 70% čokoládu, dále čerstvé ovoce, ale i sušené – nesmí být však nijak proslazené. Při velké chuti dobře fungují i mandle nebo lískové ořechy. Proto je mějte stále při ruce. Pokud se rozhodnete změnit svůj životní styl, a tím zhubnout musíte se naučit trošku ošálit svojí mysl. Mějte stále připravené zdravé mlsání např. ve formě RAW tyčinek. Jako první pomoc můžete také použít lžičku domácího medu, kterou pomalu sníte.

Čtěte složení potravin! možná vás překvapí kde všude cukr najdete!

Alkohol

Pokud chcete zhubnout je opravdu potřeba jej nepít. Ten je možné vynechat bez problémů a celkem jednoduše. Jste zvyklí dát si večer před spaním skleničku? Zkuste si místo toho připravit chutný bylinný čaj.

Konzervační soli

Konzervační soli a glutamát obsahují zejména uzeniny, paštiky, tavené sýry,některé druhy koření, hotové základy na pokrmy a také různé bujóny a dochucovadla. Těmto druhům potravin nebývá takový problém se vyhnout, jen je třeba se více zajímat o složení stravy kterou jíme. Koření se dá velmi dobře nahradit kvalitní kořenící směsí typu Kari, která většinou obsahuje Kurkumu. Kurkuma velmi dobře působí na celkový zdravotní stav těla a mimo jiné zrychluje mětabolismus, a tím napomáhá při hubnutí.  

Když se postupně a pomalu naučíte tyto typy potravin ve svém jídelníčku nahrazovat jinými, zjistíte, že vlastně hubnete bez jakékoli přísné diety. Že to je jen o jednoduché změně surovin.

To vše pro vás může být zábava, pokud to tak pojmete. Najděte si knihy nebo webové stránky se zdravými recepty, které právě respektují to, že neobsahují uvedené typy potravin.

Nezapomínejte na to, že vám jídlo musí chutnat! Vzdělávejte se proto ve zdravém vaření. A pokud se musíte stravovat v restauracích nebo jídelnách, nezoufejte! Dodržovat předchozí zásady lze i v tomto případě, stačí jen u objednávky přemýšlet.

Velmi důležitým pravidlem je jíst každé 3 hodiny.

Popsaný způsob rozhýbe váš metabolismus a nebudete mít ty tzv. žravé chvilky. Pokud se bojíte, že si toto neuhlídáte, nařiďte si váš mobilní telefon, aby vám každé 3 hodiny zazvonil. A mějte stále po ruce něco zdravějšího, co můžete sníst. Kousek ovoce, knäckebrot, vysokoprocentní čokoládu…

Postupně se naučíte svůj denní program uzpůsobovat tak, abyste se mohli vždy trochu najíst. Jezte menší porce, vědomě vždy nechte malý zbytek na talíři, který si můžete nechat na později nebo se s někým podělit.

Nesnažte se hubnout! Snažte se jen změnit frekvenci vašeho stravování a druh potravin, které jíte!

Image 2 

Pohyb

Při úpravě hmotnosti nepostradatelný pomocník. Pohyb by měl přinášet radost! Pokud upravíte jídlo bez přidání pohybu, tak z vás bude „rozteklý sněhulák“. A navíc se u vás mohou objevit zdravotní či psychické problémy. Pohyb nám pomáhá odbourat stresové hormony, které nám způsobují řadu nemocí, ale také nás nutí jíst – přejídat se!

Najděte si pohybovou aktivitu, která je vám blízká a kterou můžete dělat, když budete mít zrovna vy čas. A nemusí se jednat jen o jeden druh sportu.

Důležité je při pohybu respektovat tepovou frekvenci. Jinak řečeno, při sportu byste měli mít tzv. spalovací tepovou frekvenci, která se u většiny lidí pohybuje kolem 130-150 pulsů za minutu, záleží ale na věku člověka. Tabulky na určení přesné spalovací tepové frekvence se dají najít na internetu. Pokud sportujete s vyšší tepovou frekvencí, tak posilujete kardiovaskulární systém, ale moc nehubnete. Naopak vás to spíše bude nutit jíst.

Nejlepší způsob spalovacího pohybu je rychlá chůze. Navíc ji můžete provádět úplně kdykoliv a kdekoliv. Velmi dobrý je i tanec nebo jízda na kole. Co je ale nejdůležitější - musí vás to hlavně bavit!

Psychika

Ta představuje tu důležitou složku naší kouzelné kombinace zaručující zhubnutí. Co si totiž projektujeme v hlavě, to se nám děje v životě. Bohužel spousta osob má ve svém podvědomí „nahrané programy“ z dětství nebo ze svého mládí, které jim neustále v nějaké formě říkají, že jsou tlustí, oškliví, a že si lásku druhého musí nějak zasloužit. Každý program se dá ale přehrát! Existují odborníci, kteří se touto formou terapie zabývají.

Víte, že velkou část si můžeme přenastavit v podvědomí sami? Zkuste následující jednoduché cvičení.

Večer po ulehnutí do postele se zkuste v pozici na zádech pomalu a postupně uvolnit. Zhluboka se nadechněte a vydechněte a posouvejte svoji pozornost od špiček prstů u nohy až po hlavu. U každé části těla se zastavte, napněte tyto svaly, opět uvolněte a prodýchněte. Když budete pak uvolněně ležet znovu, převeďte svoji pozornost na jednotlivé části svého těla. A představujte si je takové, jaké je chcete mít. Prožijte ten krásný pocit a ztotožněte se s ním! Takto můžete usnout. Je naprosto normální, že vám budou vaše myšlení při relaxaci atakovat neodbytné myšlenky. Vždy se na ně podívejte, řekněte jim, že teď zde pro ně místo není a vraťte se k uvolnění – meditaci. Po čase tréninku vám vše půjde lépe.

Byliny pomáhají

Aby vám to hubnutí šlo snadněji, existují pomocníci z říše bylin, kteří vám mohou pomoci. Byliny nám zlepší fungování jater a střev, a tím celkově zrychlí metabolismu. Dobře působí i na odvodnění.
Mohou to být čekanka, řebříček, chaluha či truskavec

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

Splňte si svá přání ohledně své postavy a také zdraví!  Tak s chutí do toho! A to doslova.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?