PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Osteoporóza – nemoc všech věkových skupin

Datum: 21.12.2020

Není vyjímkou, že diagnózu s názvem osteoporóza slýchají již lidé kolem třiceti let svého věku. Tak jak se mění celkově náš životní styl, tak se mění i naše nemoci.

Kostní aparát je naší základní oporou. Kosti by nám měly vydržet celý život, jenže se na nich bohužel negativně podepisuje nejen přibývající věk, ale zejména nezdravý způsob života. Hlavním ukazatelem nezdravého životního stylu je chronické překyselení organismu. Jedním z častých příznaků překyselení je celkový úbytek kostní hmoty, postupné snižování pevnosti kostí a v důsledku toho k časté zlomeniny. Udržte si kosti zdravé a silné co nejdéle.

Kosti jsou tvořené minerály, nejvíce vápníkem, fosforem, hořčíkem, proteiny a také buňkami – osteoblasty. Zhruba od 21 roku věku kosti nerostou do délky, avšak neustále se obnovují a mladé kostní buňky při tom nahrazují ty staré. Kvůli tomu má na sílu kostí vliv všechno, co děláme, co jíme a pijeme, i jaké léky bereme. Správným přístupem se tedy můžete lehce vyhnout i osteoporóze.

Nejčastější příčiny osteoporózy

Špatná skladba stravy

Strava, ve které převažují kyselinotvorné potraviny způsobuje nadměrné uvolňování vápníku a fosforu z kostí, a tím počínající osteoporózu. Nejčastějšími kyselinotvornými potravinami jsou nadbytek cukru, bílé mouky, alkoholu, kávy a uzenin ve stravě.

Dlouhodobé užívání léků

Některé typy léků při svém dlouhodobém užívání podporují vznik osteoporózy. Jsou jimi zejména léky na bázi kortikoidů, většina analgetik, ale i léky na ředění krve nebo některé léky na vysoký krevní tlak či překyselení žaludku. 

Nedostatek vitamínů a minerálů

Základním vitamínem jako prevence proti osteoporóze je vitamín D. Pro jeho přirozené uvolňování v těle je potřeba sluneční záření. Pokud se málo pohybujeme venku, na čerstvém vzduchu, tak to má negativní vliv na kvalitu našich kostí. Dalšími nutnými doplňky jsou Omega 3 kyseliny, dobře vstřebatelný vápník nejlépe z vaječných skořápek, společně s hořčíkem, vitamíny řady B

Hormonální nerovnováha

Za kvalitu kostí z určité části odpovídají pohlavní hormony testosteron a zejména estrogen u žen. Z tohoto důvodu osteoporózou trpí častěji ženy a riziko je obzvlášť vysoké po menopauze. Na kvalitě kostí se také podílí štítná žláza, konkrétně příštítná tělíska, která ovlivňují metabolismus vápníku v těle.

Image 1 

Co pomáhá?

Změna jídelníčku

Úprava stravy tak, aby v jídelníčku mírně převládaly zásadotvorné potraviny, zejména luštěniny, čerstvá zelenina. Zařadit do stravy více ryb a potravin s obsahem Omega 3 kyselin.

Úprava léků

Nepolykejte při každé sebemenší bolesti pilulky proti ní. Spíše se zamyslete nad tím, co vám chce vaše tělo sdělit.

Potravinové doplňky

V současné době nejsme schopni z průmyslově pěstovaných a vyráběných potravin získat dostatečné množství živin, vitamínů a minerálů. Jejich doplňování prostřednictvím kvalitních potravinových doplňků hodně pomáhá. Vitamín D, který je obsažen v přípravku Multiserafin. Vitamín D napomáhá k normálnímu stavu kostí a vstřevání vápníku a fosforu. Mimo jiné také napomáhá k normální funkci imunitního systému.

Nezapomínejte na byliny, které hrají významnou roli v přirozené funkci našeho těla.Kořen anděliky podporuje správné pH našeho zažívacího traktu. Jitrocel zase správnou mikrobiální a střevní mikroflóru.

Důležitou roli při osteoporóze hraje vápník, a to v přírodní, dobře vstřebatelné formě. Vápník obsažený k minerálech Odkyselení přispívá k normálnímu energetickému metabolismu stavu kostí a svalů

Hýbejte se

Dostatečný pohyb venku na čerstvém vzduchu podpoří nejen naší psychickou rovnováhu, a tím i činnost žlaz s vnitřní sekrecí, ale také nám zajistí přirozenou tvorbu vitamínu D, a tím i pevné kosti.

Udržujte si mládí

Říká se: „ve zdravém těle zdravý duch“… opačně to však platí ještě více. Pokud jsme zdraví a mladí „na duchu“, tak i tělo pomaleji stárne. Můžeme si pomoci dodáváním bylinných fytoestrogenů jako je třeba jeřáb ptačí. Ten napomáhá přirozené funkci ženských pohlavních hormonů.

Osteoporóze se také říká „tichý zloděj kostí“. Vás už ale nedožene!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?