PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Otěhotnění přirozenou cestou. Zkuste to!

Datum: 11.05.2019

Doba, kdy se ženy rozhodly, že chtějí otěhotnět a během několika týdnů se jim to povedlo, je pravděpodobně ta tam. V dnešní době řeší problémy s přirozeným otěhotněním více než 50 % procent párů.

Ne vždy je však problém na straně ženy. Čím dál tím častěji v páru nemůže mít děti partner.

Co ovlivňuje přirozené otěhotnění

Vlivů je několik, pojďme se na ně postupně podívat. 

Strava

Zde platí slovní spojení „co do těla tankuješ, na to jedeš…“ Ve stravě je důležité kontrolovat přidané chemikálie a pokusit se jim co nejvíce vyhnout. Největší chybou žen, které chtějí otěhotnět, je, že jedí málo kvalitních tuků. Na tvorbu pohlavních hormonů je potřeba tuk, cholesterol. Dopřejte si vajíčka, avokádo, ořechy.

Naopak se vyvarujte všech odtučněných výrobků transnenasycených mastných kyselin, které najdete v pečených, smažených a jiných průmyslově zpracovaných jídlech.

Nepodceňujte konzumaci bílkovin. Pro většinu enzymatických pochodů v těle bílkoviny potřebujeme. Pokud jich má tělo nedostatek, tak strádá, a může se to projevit i na plodnosti. Kvalitní maso z dobrého chovu je výborným zdrojem dobrých bílkovin.

Pozor na cukr a všechny potraviny s přidaným cukrem. Při jejich pravidelné konzumaci dochází k rozkolísávání inzulinové křivky a poruchám hormonální rovnováhy. Navíc cukr podněcuje v těle růst bakterií a plísní, které snižují potenci.

Snižte příjem výrobků z pšenice, kontrolujte si geneticky modifikované potraviny. Ty mohou mít vliv na vývoj plodnosti u žen!

Vitamíny a minerály

Lidské tělo potřebuje vyvážené množství vitamínů a minerálů. Bohužel ovoce, zelenina a další pokrmy, které si můžeme běžně koupit v supermarketech, pokaždé neobsahují dostatečné množství vitamínů a minerálů. Proto je na místě zejména v době přípravy na těhotenství jej doplňovat kvalitními potravinovými doplňky.

Důležité je mít dostatečné množství kyseliny listové a celé řady vitamínů B, dále selenu, zinku, vitamínu E, vitamínu D a Omega 3 mastných kyselin. Vždy hlídejte vstřebatelnost doplňku.

Nezapomeňte přirozeně doplňovat jód.V našich zeměpisných šířkách většině lidem chybí v organismu dostatek jódu, což může mít fatální vliv na plodnost a následně na schopnost donosit zdravý plod. Jód doplňujeme nejlépe z přirozených zdrojů, a to z ryb a mořských řas.

Vyvarujte se užívání léků a zejména hormonálních preparátů

Image 1

Pohybový aparát

Známá zdravotní sestra Ludmila Mojžíšová odhalila, že častou příčinou neplodnosti u žen bývá zablokovaná páteř, kostrč a žebra. Vhodným cvičením je možné tyto blokády uvolnit a zajistit dostatečné prokrvení pánevní oblasti.

Existuje soubor cviků právě podle L. Mojžíšové, ale podobně vám může pomoci hormonální jóga, břišní tance nebo Pilates. Nevhodné sporty jsou intenzivní jízda na kole, bojové sporty, aerobic či sjezdové lyžování.

Hormonální rovnováha

Častou příčinou hormonální nerovnováhy v těle bývá velké stresové vypětí a u žen také jejich stylizace do mužských rolí. Při stresu je velmi zatěžován náš limbický systém, který nejenom koriguje v organismu stresové reakce, ale také zajišťuje celkovou hormonální rovnováhu.

Pokud je dlouhodobě přetěžován stresem, jednoduše nezvládá korigovat funkce vaječníků, štítné žlázy, ale také i mužských pohlavních orgánů. Projeví se to špatným dozráváním vajíček, vysokou hladinou progesteronu u žen nebo nekvalitními spermiemi u mužů. Nadměrná tvorba stresových hormonů v nadledvinkách následně oslabuje ledviny, jako základní energetický orgán početí.

Podle čínské medicíny sídlí v ledvinách naše životní energie čchi. Pokud je slabá, tak ženy nemohou otěhotnět nebo nezvládnou plod donosit. Muži mají málo spermií a jsou nekvalitní. Energii čchi v ledvinách můžeme posilovat cvičením čchi-kung, jógou nebo nahříváním moxami. V tomto případě hrají významnou roli i byliny.

Byliny pomáhají

Bylinná léčba přirozeného otěhotnění je stará jako lidstvo samo. Využijme jí tedy i my. Můžete využít kontryhel, jetel či maccu.

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

 Na závěr jeden citát:

„ Bez dětí by byl náš dům uklizený, naše peněženka plná, ale naše srdce prázdné…“

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?