PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Pět skvělých tipů, jak přivítat jaro

Datum: 20.02.2021

Jaro je symbolem začátku nových věcí. Je symbolem rození a růstu. Astronomické jaro sice začíná až 21. března, ale to biologické v nás daleko dříve, již v období poloviny února.

V té době už v přírodě vídáme první pupeny na lískách či jívách, zpívající ptáky a cítíme zvětšující se sílu slunečních paprsků.

Zkuste pár zajímavých tipů, jak využít sílu jara pro posílení svého těla, svojí imunity, pro zlepšení psychického naladění a odstranění únavy. Tak pojďme na to!

Přivítejte slunce

Sluneční paprsky jsou blahodárné pro naše tělo v mnoha směrech. Pomáhají našemu tělu vytvářet tolik potřebný vitamín D. Díky němu nám lépe pracuje imunitní systém, psychika a máme dobrý kostní aparát. Sluneční paprsky dokáží skvělým způsobem aktivovat naši hypofýzu, a tím podpořit celý hormonální systém, včetně tvorby hormonů dobré nálady. Pobývejte na slunci co nejvíce to je možné. Do slova se koupejte v jeho paprscích a nechávejte je dopadat na kůži vašeho těla.

Tip: Běžte ven do přírody v čase východu slunce. Pozorujte slunce, jak pomalu vychází na horizontu. V tomto čase, kdy je slunce vidět jen z malé části nechte jeho první paprsky pronikat do svých očí a přes ně do oblasti vaší hlavy, vašeho mozku, hypofýzy. Vizualizujte si, jak vám první sluneční paprsky prosvětlují vaši hypofýzu. Toto můžete dělat jen v čase východu slunce, kdy není celý kotouč nad obzorem, kdy je vidět jen jeho první část. Pohled na celé slunce by mohl vaše oči silně zatížit.

Pohyb léčí

Myšleno pohyb přirozený a přiměřený. Jakékoliv extrémní či nárazové sportovní výkony naše tělo spíše zatěžují a vyčerpávají. Každodenní přirozený pohyb našemu organismu a naší psychice pomáhá. Aktivuje v něm látkové pochody, které stimulují náš imunitní systém a zlepšují psychické naladění. Často se stává, že přijdete z práce unavení a vyčerpaní, byť jste celý den jen seděli. Je to v důsledku vysoké hladiny stresových hormonů v krvi. Pro odstranění této únavy je potřeba se jich zbavit, a to právě přirozeným pohybem.

Tip: domluvte se s někým blízkým ze své rodiny, s kamarádem či kamarádkou, že pokud nebudete denně alespoň 30 minut aktivně sportovat, tak dáte do společné kasičky nějaký předem domluvený obnos. Ideálním pohybem je aktivní, rychlá chůze. Můžete jí provozovat kdykoliv a kdekoliv. Dělejte jí vědomě, soustřeďte se na ní a prožívejte jí radostně. Skvělým tipem na pohyb je tanec. Tancujte, choďte, běhejte, jezděte na kole…to vše vám udělá dobře!

Image 1

Smějte se!

To, že smích léčí se stará známá pravda. Smích je lék pro tělo i pro duši. Při smíchu se v těle vytváří endorfiny – hormony dobré nálady. Smích posiluje fungování imunitního systému, zlepšuje trávení, snižuje riziko rozvoje Alzheimerovy choroby. Smích snižuje vysoký krevní tlak a působí proti vzniku infarktu. Smích odlehčuje těžké životní situace a odbourává stresové hormony. Zajímaví je, že tělo nerozlišuje mezi smíchem předstíraným a spontánním. Pokud se člověk směje cíleně, má to na jeho tělo úplně stejné pozitivní účinky jako smích spontánní.

Tip: ne vždy je nám přirozeně do smíchu. Tak si jej prostě vyvolejte! Zvedněte koutky úst a začněte se smát jako herec na jevišti. Začtěte se chechtat a vydávat různé zvuky jako při spontánním smíchu. Sami uvidíte, že se váš cílený smích brzy přemění na spontánní. Dělejte to několikrát denně a zjistíte, že z tohoto cvičení se za čas pro vás stane pozitivní návyk.

Otužujte se

Přirozené a rozumné otužování posiluje náš imunitní systém, podporuje metabolismus, podporuje přirozené hubnutí, snižuje riziko ukládání nebezpečného podkožního tuku, snižuje riziko vzniku cukrovky, podporuje pružnost a kvalitu cév, zlepšuje fungování srdce a celého kardiovaskulárního systému, působí proti otokům, odbourává stresové hormony, a tím zlepšuje psychické naladění.

Tip: s otužováním začínejte postupně. Denně si ráno otevřete okno a nechte na sebe působit chladný vzduch. Zhluboka dýchejte a přirozeně se hýbejte. Pokud máte možnost běžte ven a choďte bosí v trávě. Ráno se sprchujte studenou vodou. Pokud nezvládnete celé tělo, tak zkuste nejdříve nohy a postupně přidávat další části těla. Po působení chladu je důležité se vždy teple obléci a zahřát.

Jezte mladé byliny a výhonky

Jaro je ve znamení pupenů, poupat a rašících zelených výhonků. Tyto rostliny v sobě mají velké množství vitamínů, minerálů a dalších látek, které stimulují náš imunitní systém, dodávají nám chybějící životní energii, zlepšují trávení, podporují detoxikaci a celkový metabolismu. V jarním období bychom se měli zaměřit zejména na detoxikaci jater a žlučníku. K tomu nám pomáhají byliny a rostliny, které mají hořkou chuť. Vypěstujte si mladé klíčky rukoly či řeřichy a přidávejte je do salátu nebo je jezte jen tak.

Tip: běžte ven na procházku do přírody a „zobejte“ mladé listy pampelišky, květy sedmikrásky, mladé výhonky modřínu či pupeny břízy. Pokud nemáte dostatečný a pravidelný přístup do čisté přírody můžete používat tinkturu z pupenů Břízy nebo tinkturu z pupenů Kopřivy.

Letošní jaro může být novým začátkem. Může být novou nadějí pro naše tělo i naši mysl. Už víte jak na to!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?