PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Poruchy dětské imunity a přírodní léčba

Datum: 15.05.2019

Extrémní nárůst poruch imunity u dětí pozorujeme již několik let. Proč dochází k nárůstu a co s tím?

Stále častěji se na nás obrací maminky dětí, které neustále trpí chronickými rýmami, opakujícími se virózami, záněty průdušek, zvětšujícími se nosními i krčními mandlemi, s chronickými stafylokokovými či streptokokovými infekcemi, ale třeba i chronickými poruchami trávení.

Většina těchto onemocnění souvisí s poruchou imunitního systému, potažmo se skrytými alergickými reakcemi.

Jak je zajišťována obranyschopnost

Imunitou se označuje schopnost organismu bránit se škodlivým látkám, pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí z pohledu organismu vnitřního.

Přirozenou imunitu v těle zajišťuje komplex orgánů a buněk patřících do soustavy imunitního systému (zejména brzlík, slezina, tenké střevo, lymfatický sytém, játra aj.)

Pokud jsou dlouhodobě vystavovány velké zátěži (zejména chemické - z vody, potravin, léků apod., ale i psychické), začne imunitní systém reagovat nepřiměřeně na látky, které pro tělo nejsou nebezpečné (např. pyl, peří, prach). Tím vzniká neadekvátní reakce imunitního systému - alergická reakce. Imunitní systém je celkově oslaben.

Velmi důležitá je kvalita sliznice tenkého a tlustého střeva a stav střevní flóry, která silně ovlivňuje funkce imunitního systému. Dále je velmi podstatný stav jater. Při nevhodné stravě plné konzervantů, chemických látek a kyselinotvorných potravin (bílý cukr, bílá mouka, ztužené tuky) nedochází k dostatečnému enzymatickému štěpení, strava následně hnije a kvasí, a tím způsobí dysbalanci střevní flóry a její napadení plísněmi.

Silným narušením střevní flóry se zvětšují póry ve střevní stěně a špatně strávené bílkoviny a další látky přecházejí do krevního oběhu, kde působí jako jed. V této situaci reaguje imunitní systém zvýšenou tvorbou protilátek. Pokud tato situace přetrvává dlouhodobě, začíná imunitní systém reagovat nepřiměřeně, čímž vzniknou alergické reakce a chronické poruchy imunity.

Nejčastější projevy

Mezi nejčastější projevy patří kopřivka, ekzém, střídající se průjmy a zácpy, syndrom dráždivého tračníku, divertikulóza, ale mezi alergie patří i tzv. zimní alergie, které se projevují právě chronickými rýmami, neustálými virózami, dráždivým kašlem, chronickou únavou apod.

Velmi často tyto alergické projevy nebývají správně odhaleny a dětem je zcela zbytečně nasazována léčba antibiotiky, která ve výsledku stav ještě zhorší, jelikož zatíží už tak špatně fungující játra a střeva. Výsledkem pak bývají těžké stavy, které mohou přejít až v bronchiální astma či jiná těžká onemocnění.

Možná si pokládáte otázku, jak je možné, že vaše dítě trpící chronickým kašlem má negativní testy, které mu byly provedeny na alergologii. Tento problém se vyskytuje velmi často. Pacienti viditelně trpící alergickými reakcemi a poruchami imunity, ale jsou podle klasické medicíny zdraví. Testy u nás prováděné jsou velmi orientační.

Image 1 

Léčba podpory imunity

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud chceme podporovat přirozenou imunitu a vyhnout se alergiím, je potřeba podporovat orgány, které do této soustavy patří. Dle našeho názoru dochází k velmi strmému nárůstu poruch imunity a alergií vlivem požívání velkého množství potravin obsahujících různé chemické látky, tzn. stravy, která není přirozená.

Tělo je navíc stále víc zatěžováno neustále se zvyšujícím příjmem chemických hormonálních léků a léků obecně.

Jaké doporučujeme kroky, pokud klasická medicína selhává? V první řadě navštivte nějakého odborníka zabývajícího se alternativní medicínou a poraďte se s ním. Vynechte z jídelníčku vašeho dítěte bílý rafinovaný cukr a výrobky z něj a také glukózo-fruktózový sirup.

Uvědomujeme si, že je to velmi těžké a někdy je těžší „boj“ s babičkami než s dítětem, ale jde o zdraví. Naučte své dítě zdravě mlsat ve formě ovoce či laskomin, které obsahují přirozeně přítomný cukr, jako je třeba ovoce.

Omezte u vašeho dítěte příjem pochutin obsahujících ztužené tuky (smažené brambůrky, sušenky atd.), pití kravského mléka vyjma zakysaných výrobků a snižte příjem smažených pokrmů. Přeměňte tuto úpravu stravy vašeho potomka ve hru, do které ho pozitivně zapojíte. Pokud to uděláte formou zákazu, nevydržíte to ani vy a ani on.

Zapojení bylin

Dalším krokem je podpora organismu bylinami. Správnou kombinaci by vám měl navrhnout odborník, ale některé postupy můžete vyzkoušet sami.

Vytvořili jsme speciální přípravek pro děti, které trpí sníženou imunitou, a to čajový koncentrát Imunita děti .Jedná se o koncentrovaný bylinný čaj, který má konzistenci sirupu, byť to sirup není, jelikož neobsahuje přidaný cukr. Je koncipovaný tak, že podporuje funkci jater a zejména tenkého a tlustého střeva. Také obsahuje byliny s antivirotickými účinky. Tento koncentrát doporučujeme dětem již od 1 roka. Dobře fuguje u dětí do 5-6 - ti let.

Koncentrát je možné užívat preventivně anebo společně s tinkturou Grep při akutních potížích. Tinkturu před podáním vždy nakapejte do malého množství horké vody, aby se odpařil alkohol. Koncentrát doporučuji užívat 3 měsíce, a to v intervalech 3 týdny, 1 týden pauza.

U dětí starších 3 let s chronickým opakujícím se zánětem průdušek můžete podávat koncentrát Imunita děti a k tomu 1-2 tablety kapslí Ochránce. Kapsli vysypejte do malého množství vody.

U dětí starších 6-ti let je vhodné podávat koncentrát IMUNOfungin Bio. Tento přípravek obsahuje velké množství betaglukanů z medicinální houby Čagy sibiřské a také extrakt z Jitrocele kopinatého. Vše v Bio kvalitě.

Léčba je dlouhodobá, ale vyplatí se. Podávání přípravků by mělo trvat 2-3 měsíce, s předepsanými pauzami.

Čajový koncentrát Imunita děti je velmi účinný, nesmí se však zapomínat na neméně důležitou úpravu stravy. Jedině tak se výsledky dostaví velmi rychle. 

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?