PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Prosba za medvědí česnek

Datum: 24.02.2019

V loňském roce jsem napsala tuto "prosbu za medvědí česnek". Bohužel i letos se opakuje stejná situace, a to lístečky medvědího česneku vyrazily sotva pár centimetrů. a....jsem opět šokovaná z lidské neúcty k přírodě.

Bydlím ve městě, kde každoročně v jarním období na dlouhé stráni ve stínu vysokých stromů vyrážejí tisíce rostlinek medvědího česneku. Dnes jsem šla na procházku, abych se podívala na tuto jarní krásu. Avšak při pohledu na zdevastovanou stráň mi vyhrkly slzy. Nejenom pošlapané, ale přímo orvané zbytky medvědího česneku smutně trčely z černé půdy, téměř jako po jaderném výbuchu. Na rostlinkách nebyly ani listy ani poupata, některé byly celé vytrhané ze země.

Od doby, kdy účinky medvědího česneku začaly být silně medializovány, dochází přímo k nájezdům na tuto bylinu a pustošení oblastí, které v přírodě vznikaly celá léta. Bohužel si neuvědomujeme, že tímto přístupem v našich lesích a na našich stráních za dva, tři roky žádný medvědí česnek nebude.

Jestliže si chceme natrhat pár čerstvých lístků třeba na chléb s máslem, tak trhejme vždy dva až tři lístky ze sazenice, z jednoho trsu. Pokud otrháme všechny, tak většinou rostlinu velmi poškodíme. Uprostřed mezi lístky se schovává poupě, které vyraší až trošku později. Pokud hrubým trháním toto poupě poničíme nebo utrhneme, tak rostlina nevykvete, čímž jí zabraňujeme rozmnožování.

Medvědí česnek je možné velmi dobře pěstovat na zahrádce nebo i na balkoně v truhlíku, podobně jako pažitku. Sazeničky se dají jednoduše zakoupit. Rostlinka potřebuje jen dost vláhy a polostín. Potom si můžeme utrhnout čerstvý lístek vždy, když jej chceme použít ke svému kulinářskému umění.

Pokud chceme využívat léčivé účinky medvědího česneku, určitě je daleko lepší si koupit nějaký kvalitní přírodní potravinový doplněk, který jej obsahuje. Nejúčinnější jsou tinktury, ať už z listů nebo poupat. Tinktury jsou vyráběné pod dohledem, správným ředěním a používá se v nich česnek pěstovaný na zahradách právě pro tyto účely.

Prosím tedy, o vyslyšení mé prosby za naší přírodu, nejen za medvědí česnek. Matka příroda nám dává vše, co potřebujeme a v množství, které potřebujeme. Prosím, nechovejme se k ní jako v supermarketu při slevové nákupní akci. Všeho je dost pro všechny!

Děkuji vám

Aneta Benediktová

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?