PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Prostata a její rovnováha

Datum: 11.01.2020

Problémy s prostatou se nemusí nutně týkat jen mužů ve zralém věku. Záněty a zvětšování prostaty bývají čím dál častější i u mladších ročníků.

Prostata zdravého muže je velká asi jako vlašský ořech, váží zhruba 20 gramů, a je umístěna pod močovým měchýřem a jako prstenec obkružuje močovou trubici. Prostatické žlázky vylučují sekret, který se při ejakulaci mísí se spermiemi.

Jako všechny orgány v našem těle, je také prostata řízena centrální mozkovou soustavou. Je vlastně hormonálně závislým orgánem. Skládá se z hladké svaloviny a vaziva Je bohatá na estrogenní receptory a její oblast žláz na receptory androgenní. Vzájemná vyrovnanost androgenů a estrogenů je první předpoklad pro fyziologický rozvoj, ale také pro funkci prostaty. Jakmile je rovnováha porušena, je dán předpoklad pro hypertrofii prostaty (zvětšení prostaty).

Funkce hormonů

Hlavní roli při růstu prostaty hraje mužský hormon testosteron, a především zvýšení tvorby ženských estrogenů. S přibývajícím věkem klesá hladina dihydrotestosteronu, avšak postupně přibývá množství estrogenů. A tímto postupně vznikajícím obráceným poměrem hormonů dochází k růstu prostaty.

Hormonální nerovnováha může také vznikat užíváním různých hormonálních léků, antidepresiv, některých druhů léků na bolest či na tlak a konzumací masa a jiných potravin, kde se předpokládá zvýšený výskyt hormonů. Tyto faktory pak způsobují zvětšování prostaty i v mladším věku.

Situaci může navíc zhoršit ještě nedostatek zinku, který ovlivňuje metabolismus testosteronu v prostatě. Nedostatek zinku se může projevit únavou, popraskanou kůží, špatným hojením ran, vyrážkou, lámáním nehtů, padáním vlasů, nechutenstvím, celkově sníženou imunitou, šeroslepostí, neplodností.

Projevy zvětšené prostaty

V důsledku růstu prostaty a zvýšeného napětí jejího hladkého svalstva je močová trubice ve své prostatické části zúžená jakoby utažená škrtící kličkou provazu.

Tím vznikají charakteristické příznaky. Nejprve to bývá časté nucení na močení a ochabování nebo přerušování močového paprsku. Později musí pacient chvíli čekat, než akt močení začne a má potíže s jeho ukončením. Za několik týdnů, někdy až za několik let se začnou příznaky zhoršovat, močení je obtížnější, doba opožďování začátku močení se prodlužuje, frekvence močení v noci se zvětšuje a pacient musí vyvinout čím dále větší úsilí, aby se vymočil. Často má oprávněný pocit, že po vymočení není močový měchýř vyprázdněný.

Kotvičník – neplodnost, prostata i svaly

Velmi účinným přírodním pomocníkem je bylina s názvem Kotvičník pozemní. Extrakt nebo tinktura z pupenů účinně napomáhají jako prevence zvětšování prostaty. Bylina přirozeným způsobem podporuje tvorbu mužských pohlavních hormonů – testosteronu. Tím mimo jiné působí na dozrávání pohlavních buněk, zlepšuje stav a kvalitu spermií, zvyšuje mužskou potenci. Kotvičník umí podpořit i růst svalů při sportovním tréninku. Mimo jiné podporuje funkce ledvin a celého močového ústrojí, které často mívají vliv na stav prostaty.

V kombinaci se zinkem a vitamínem E jej najdete v kapslích Kotvičník.

Image 1

Záněty prostaty

Nejčastějším důvodem zánětů prostaty bývají infekce spojené s prochladnutím, ale také s častým střídáním sexuálních partnerek.

Prochladnutí často vyvolá jen akutní zánět prostaty. V tu chvíli doporučujeme pít pravidelně čaje Prostatin a Ledviny muži. Tyto čaje střídat po dni a k nim denně užívat tinkturu z pupenů Lichořeřišnice a také kapsle Ochránce. Po kůře trvající 7-10 dní by měl být zánět v pořádku.

Důležité je udržovat se v teple, konzumovat pouze teplé nápoje, vynechat ostrá jídla a sexuální aktivitu. Časté a neléčené záněty prostaty mohou vést k neplodnosti či chronickým zánětům.

Chronický zánět prostaty

Chronické záněty prostaty nejčastěji způsobují bakterie, které nemají vlastní buněčnou stěnu a žijí v buňkách lidského těla. Proto se jim také říká interbuněční parazité. Typickými zástupci jsou Ureaplasma, Chlamýdie, ale patří sem i Borrelie . Pod pojmem parazit si většinou představíme organismus, který vidíme jako je třeba tasemnice či různí červi. Avšak i bakterie a některé druhy mikroorganismů se v našem těle chovají jako parazité, to znamená žijí na úkor svého hostitele. Napadají buňky našeho těla a způsobují velmi závažná onemocnění včetně chronického zánětu prostaty.

Tyto bakterie se nejčastěji přenáší pohlavním stykem. Bohužel u mužů se zpočátku infekce interbuněčnými parazity neprojevuje tak silnými příznaky jako u žen. O to je však nebezpečnější. Dokáže se následně rychle rozšířit a působit nejenom na funkce prostaty, ale i celého urogenitálního systému.

Příznaky mohou být podobné jako u nezhoubného zvětšování prostaty, ale také třeba chronické bolesti v podbřišku či snížená plodnost.

Léčba je složitá a dlouhodobá. Je obecně známo, že klasická medicína nemá prostředky na úplnou likvidaci těchto parazitujících bakterií. První, nejmasovější výskyt dokáží potlačit antibiotika. Nicméně je úplně nezlikvidují a zánět přechází do chronické fáze.

V tuto chvíli nastupuje přírodní léčba, která dokáže vhodným a účinným způsobem aktivovat imunitní systém vlastního těla tak, aby si dokázal s parazitujícími bakteriemi postupně poradit. Léčbu je však nutné užívat minimálně šest měsíců.

I. Fáze léčby – trvá 2-3 měsíce vždy s týdenní pauzou po jednom měsíci.

Po dni se střídají čaje Imunita a Prostatin. K čajům se užívají denně přírodní přípravky: IMUNOfungin BIO + Ochránce + Vilcacora

I. Fáze léčby – trvá další 3 měsíce vždy s týdenní pauzou po jednom měsíci.

Kapsle Antiparaziten + Ochránce
Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?