PřihlásitMůj ůčet
 • Naturprodukte
 • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Sportujte a zůstaňte v kondici

Datum: 03.10.2020

Pohyb je přirozený pro nás všechny. Pohyb je elixírem mládí. Udržuje nás vitální – a pomáhá zdolat nejednu “horu”, třeba i životních problémů. Pohyb je důležitý pro jasné myšlení, hezkou postavu, dobré trávení – i pro to, abychom se zkrátka cítili dobře.

Moderní doba je doba sedavého zaměstnání a doba, kdy se málokdy přesouváme pomocí „vlastního pohonu“. Pozitivní zlom nastal v době nouzového stavu, v době ohrožení koronavirem. Internet se začal plnit různými videi a návody na cvičení. Najednou jsme měli čas začít chodit ven, do přírody, kde jsme tušili, že nikoho nepotkáme. V této době se zlepšila pohybová aktivita většiny z nás.

A jak jsme se cítili? Odpovědí je nebývale velký nárůst zájmu o kola, koloběžky a sportovní oblečení. Uvědomili jsme si, co vše pozitivního nám pohyb přináší.

Co nám pohyb přináší?

Pohybová aktivita působí zásadně na naši mysl. Při pohybu dochází k okysličení mozku, zlepšuje se logické myšlení, mění se postoje a narůstá vědomí sebe hodnoty. Pohybem se v mozku zvyšuje aktivita alfa vln, které navozují stav uvolnění, odstraňují strach a deprese.

Dalšími pozitivními přínosy pohybu jsou:

 • přirozené hubnutí
 • dobrá kvalita spánku
 • úprava krevního tlaku
 • zlepšení krevního oběhu
 • posílení srdečního svalu
 • zlepšení činnosti některých žláz s vnitřní sekrecí
 • úprava trávení a metabolismu
 • odstranění zácpy
 • zlepšení vstřebávání vápníku do kostí, a tím ochrana před osteoporózou

Image 1 

Sport nebo pohyb?

Při vyslovení slova sport si většina z nás představí velké sportovní výkony na stadionech či v tréninkových centrech. Sport je pohyb. A pohyb nás musí bavit, potom nám teprve přináší vše, co bylo zmíněno.

Najděte si takový druh pohybu, který vám přinese radost. Může to být třeba jen chůze, nebo jízda na kole či objevování horských výšin či podmořských hlubin. Je jedno co to je. Důležité je, že se hýbete, máte radost a hlavně, že pohyb se stal pravidelnou součástí vašeho života.

Důležitým faktorem je míra. Pravidelná půlhodinová procházka rychlým tempem je pro náš organismus rozhodně daleko příznivější, než velké výkony typu 100 kilometrů na kole či 30 kilometrů chůze v těžkém terénu jednou za měsíc. Pokud mezi tím nic nedělám a pak se rozhodnu pro tak náročný výkon, tak svému organismu způsobím pouze stres.

Stručně řečeno pohybová aktivita by měla být dostatečně intenzivní, ale ne taková, aby pro náš organismus byla zničující.

Většina z nás těžko hledá tu správnou míru, a řekněme si upřímně, pokud můj kamarád ujede na kole 100 kilometrů, tak já to přeci dám taky!

Pomozme tedy svému tělu, aby vše zvládlo.

Doplňky pro sport

Při jakémkoliv sportovním výkonu probíhá v organismu tisíce biochemických reakcí. Ty jsou sice přirozené, ale pokud je tělo vystaveno větší fyzické zátěži, tak jej může vyčerpat a způsobit v něm pochody, které mohou vést k chronickým bolestem, či nemocem zejména pohybového aparátu, kloubů, svalů, šlach.

V návalu vyplavených endorfinů si často neuvědomujeme sílu fyzické zátěže. Zejména z těchto důvodů je vhodné užívat minerály a vitamíny, které jsou při sportu v organismu nejvíce čerpány a nejrychleji může následně docházet k jejich nedostatku.

Hlavním minerálem je hořčík a dále vitamíny řady B. Tyto látky podporují svalovou práci, ale také neutralizují kyselé produkty, které při svalové práci v organismu vznikají.

L-karnitin pomáhá tomu, že si tělo bere energii ze zásobního tuku, a také snižuje tvorbu kyseliny mléčné ve svalech. Tím prodlužuje sportovní výkon.

Vitamín C v přirozené formě ovoce Camu camu zlepšuje vázání kyslíku na červené krvinky, podpoří celkové prokrvení, a tím pohodovější sportovní výkon.

Aminokyselina Taurin zlepšuje funkci jater, jako součásti malého krevního oběhu, který je při sportu velmi důležitý. Podporuje funkce svalů a kardiovaskulárního systému. 

Image 2 

Nezapomeňte na regeneraci

Regenerace je pro organismus velmi důležitá. Správné a dostatečné odplavení kyselých metabolitů po svalové práci zajistí tělu dobré další funkce a předchází budoucím zraněním a chronickým zánětům a bolestem.

Minerály hořčík, zinek a vitamíny řady B jsou skvělými pomocníky nejenom v oblasti svalů, ale také kostí a žláz s vnitřní sekrecí.

Vitamín E regeneruje buňky a napomáhá odbourávání volných radikálů stejně jako vitamín D, který mimo jiné potřebují i naše svaly.

Kotvičník zemní podporuje svalovou regeneraci, odplavení kyseliny mléčné a přirozenou tvorbu testosteronu, který je nutný pro svalový růst a práci.

Cordyceps je houba tradiční čínské medicíny. Její účinky byly známy již před tisíci lety. Lidé žijící na náhorních plošinách v Tibetu ji sbírali a konzumovali jako podporu imunity a zdroj energie. Tato houba podle tradiční čínské medicíny zvyšuje naši základní životní energii, působí zejména v oblasti ledvin, jako základního vylučovacího orgánu.

Všichni toužíme po tom, aby pro nás sport byla zábava, která posiluje jeho tělo i ducha. Abychom se ke sportu mohli pravidelně vracet se zdravým a fungujícím tělem. Doplňky jsou v tomto případě velmi důležité stejně jako kvalitní strava a regenerace.

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?