PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Syndrom karpálního tunelu

Datum: 03.10.2020

Brnění, necitlivost prstů, bolest lokte, někdy celé ruky, u praváků pravé, u leváků levé. To je moderní typ onemocnění, tzv. syndrom karpálních tunelů.

Co to je?

Syndrom karpálních tunelů se projevuje necitlivostí, brněním a bolestí některých prstů, konkrétně palce, ukazováku a prostředníku ruky, které se zhoršují zejména v noci. Syndrom postihuje zejména tu více zatěžovanou ruku, někdy také obě současně.

Syndrom karpálních tunelů vzniká v důsledku utlačování středového nervu (nervus medianus), který přenáší smyslové informace z prstů, a pohybové stimuly do ruky. Tento nerv prochází společně s dalšími šlachami tzv. karpálním neboli zápěstním tunelem. Ten je tvořen zápěstnímu kůstkami a vazivem.

Díky dlouhodobému přetěžování zápěstí při práci na počítači, jízdě na kole, řízení vozidla, ale také u práce masérů, zubařů, kadeřníků, stavebních dělníků nebo při jiných přetěžujících činnostech dochází k mikrotraumatům a chronickému zánětu vazivového obalu šlach.

Medicínská diagnóza a léčba

K potvrzení diagnózy slouží měření průchodu nervových impulsů středovým nervem do svalů ruky a prstů pomoci elektromyografie. Stav se obvykle upraví i bez léčby. K potlačení příznaků napomáhá udržování postižené ruky v klidu pomocí dlahy přikládané na noc.

Pokud příznaky přetrvávají delší dobu, lékaři oficiální medicíny obvykle předepisují kortikoidy, které samozřejmě nic nevyléčí (to jest neodstraní vlastní příčinu nemoci), pouze po dobu svého účinku potlačují bolestivý zánět, a to za cenu mnohem horších vedlejších účinků, jako je rychlejší stárnutí organismu, chátrání životně důležitých nadledvinek a velmi rychlý vývoj osteoporózy. Poslední možností, kterou nabízí oficiální medicína, je odstranění příčiny utlačování nervu operativně. Ale ani tato možnost často nepřináší trvalé zlepšení.

Pohled přírodní medicíny

Z hlediska přírodní medicíny víme, že základní příčinou zánětlivého poškození měkkých tkání karpálního tunelu (kromě jejich mechanické traumatizace) je trvalé zanášení kyselými metabolity. Do postižených tkání se ukládají látky, nejčastěji purinové metabolity jako je kyselina močová jejíž špatně rozpustné krystalky způsobují záněty.

Chronické zanášení organismu včetně oblasti karpálního tunelu, samozřejmě souvisí i s překyselováním těla, což je jedna z velmi častých příčin mnoha nemocí. Na překyselení organismu se podílí celá řada negativních faktorů jako je nevhodné stravování, stres a nedostatečné, mělké dýchání, dlouhodobé užívání léků. Mylná je domněnka, že zvýšené riziko ukládání kyseliny močové se vždy musí projevit její zvýšenou hodnotou v krvi. Bohužel nemusí. Důvodem je patrně to, že kyselina močová je velmi špatně rozpustná.

Image 1

Prevence a léčba

Syndrom karpálních tunelů je potřeba ovlivňovat již při prvních příznacích. Jakmile ucítíte bolest v zápěstí, první brnění prstů, rukou, případné otoky hned udělejte několik zásadních opatření, aby toto onemocnění nedošlo do fáze, kdy pomůže jen operativní zákrok. Pak je otázka na jak dlouho, jelikož i po operacích se problémy vrací.

Návštěva zkušeného fyzioterapeuta, který umí uvolnit celou oblast krku, pletence ramenního a ruky

Pravidelné cvičení na uvolnění zápěstí, rukou, ramenou a krku. Tyto cviky se dají běžně vyhledat na internetu

Pokud pracujete na PC, tak upravte svoje pracovní místo tak, aby zápěstí nebylo v průběhu práce trvale zalomené. K tomu existují speciální podložky a klávesnice.

Zajímejte se o problematiku překyselení organismu, která má silný vliv na záněty karpálních tunelů

Přírodní léčba

Důležitou roli zde hrají byliny jako je třeba Bez černý, Bříza bělokorá či Přeslička polní

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

Syndrom karpálních tunelů je bolestivé a omezující onemocnění. My jsme vám však ukázali cestu jak na něj. Začít můžete již teď!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?