PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Úplněk, dušičky a velká příležitost

Datum: 29.10.2020

Před námi je víkend a začátek měsíce listopad. Listopad v letošním roce startuje s energií odcházejícího úplňku, který posiluje energii doby našich zesnulých tzv. „dušiček“.

Je to více než symbolické. V období do zimního slunovratu (21.12.) bychom se měli zklidnit, pohroužit se sami do sebe, do svého nitra. Využít moudrosti našich předků.

Většina východních národů uctívá své předky a jejich moudrost. Vrací se k ní a v těžkých časech je žádají o pomoc a ochranu. Umí přijímat smrt jako přirozenou fázi života. Přijímají stáří jako období zkušeností a moudrosti, ze které je důležité čerpat. Neodsouvají své staré rodinné příslušníky na pokraj společnosti, žijí pospolitě, pomáhají si. Smrt je přirozená součást jejich života. Umí odcházet na „druhý břeh“ smíření v objetí a lásce svých bližních. Myslím, že bychom se mohli od těchto národů mnoho naučit.

Image 1

Zkusme pohlédnout na současnou situaci jako na velkou příležitost. I naši předkové prožili velmi těžká období. Období válek, hladomorů, nemocí a velkých ztrát. Nicméně většina lidí, i když třeba mnoho ztratili, tak často i mnohé získali.

Vnímejme současnou situaci jako příležitost. Příležitost přehodnotit svůj osobní život a vlastní přístup k němu a zejména přístup k sobě samým, svému tělu a své mysli. Je čas transformace, a to transformace v nás. Přijměme jí!

Možná nám chce život ukázat, že bychom si měli po letech přehodnotit řebříček svých hodnot. Podívat se na to, co opravdu ke svému životu potřebujeme, zamyslet se nad tím, jestli nás naše práce naplňuje nebo jen vyčerpává, jestli jsou naše vztahy v pořádku, jestli třeba nemáme někomu odpustit, či odpustit sami sobě…To všechno jsou nyní témata, která se otevírají a už není možné se k nim obracet záda a dělat, že tady nejsou.

Podzimní čas je období plic a tlustého střeva. Tedy období životadárného dechu a imunity. Energie úplňku, která ho na počátku tohoto období jej dělá ještě silnějším. Převeďme svoji pozornost na své tělo. Poděkujme mu a zeptejme se ho, jestli je spokojené s tím, jak se k němu chováme, jak jej zatěžujeme, čím jej krmíme. Dopřejme mu kvalitní stravu bez chemikálií, konzervantů, přebytku soli a cukru. Dopřejme mu energii léčivých bylin, hub. Doplňme mu minerály a vitamíny.

Plíce potřebují vzduch, čistý vzduch plný energie. Ten nám dává příroda, les. Nadechněme se zhluboka v přírodě a poděkujme jí za její dary.

Ve střevě se tvoří mimo jiné i hormony dobré nálady. Ty potřebujeme! Pomohou nám zvládnout těžké časy. Podpořte své střevo kvalitní stravou, pohybem a léčivými bylinami jako je proskurník, nátržník či řepík.

Velmi účinná je meditace. Ta nejenom uvolní, ale i nastartuje ozdravné procesy v nás. Zkuste třeba tuto:

Image 2

Sedněte si pohodlně tak, aby vaše záda byla rovná, bez opory, plosky nohou volně na zemi a ruce uvolněně položené na stehnech. Místo kde meditujete by mělo být pro vás příjemné, provoněné vonnými tyčinkami, případně si můžete potichu pustit meditační hudbu. Uvolnění je také možné provádět v přírodě, kde nás nikdo nebude rušit, o vůni a zvuky se nám příroda postará sama. Často bývá meditace v přírodě daleko účinnější.

Zhluboka se několikrát nadechněte a vydechněte. Dechy veďte do spodní části břicha. Po výdechu zkuste vždy udělat krátkou pauzu. S každým výdechem se pokuste vědomě uvolnit svaly ve svém těle včetně mimických svalů na obličeji.

Potom přeneste svoji pozornost na oblast vašeho srdce. Zkuste si jej představit. Nemusí to být reálná anatomická představa. Vaše srdce může vypadat, tak jak vy chcete, jak je vám příjemné.

Nyní se pokuste si představit, že s každým nádechem si do srdce přitahujete proud zlatého světla, kterým si jej obalíte. A s každým výdechm vydechujete proud šedého prachu.

Po chvíli budete cítit příjemné teplo v oblasti vašeho srdce. A nyní si vzpomeňte na nějakou situaci, kterou jste prožili, a cítili jste se při ní šťastní. (Pozorování západu slunce, který vám vyvolal pocit emoce štěstí, svobodná jízda na motorce nebo na bruslích, krásný pocit po cvičení…) . Nechte tuto pozitivní emoci, tento pocit projít vaším tělem. Usmívejte se a pokuste se v tomto stavu vydržet tak dlouho, dokud vám to je příjemné.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?