PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Už zase opar!

Datum: 03.10.2020

Kolikrát za měsíc či za rok s povzdechem pronesete tuto větu? Tvoří se vám často opary? Příčina může být fyzická i psychická. Jak tedy na ně.

Co to je opar

Opar nebo-li herpes je nakažlivé puchýřnaté onemocnění vyvolané virem jménem Herpes simplex virus. Známe dva typy tohoto viru. Jeden typ způsobuje opary v oblasti úst a tváře a přenáší se především dotykem. Druhý typ viru je původcem genitálních oparů. Zde se jedná o sexuálně přenosnou infekci. Do skupiny herpetických virů patří také virus, který způsobuje pásový opar .

Herpetické infekce probíhají většinou ve dvou fázích. Při vniknutí viru do organismu se může, ale i nemusí, rozvinout infekce, která připomíná chřipkové onemocnění, někdy s výsevem puchýřků. Opar je bolestivý a svědivý.

Po vyléčení bohužel většinou viry z těla nezmizí. Bez větších projevů v organismu zůstávají. V případě, že dojde k oslabení těla nějakou infekcí nebo velkým stresem, tak se znovu aktivuje a ukáže se opět v podobě dobře známého puchýřku.

Co nám výskyt oparu říká z pohledu psychosomatiky?

Opar představuje potlačení zlostných slov, strach ze sebevyjádření. Pokud se objeví na ústech, znamená to, že je spojen se slovy, opar na obličeji je spojen s vlastním odsuzováním. Opar může být i nebezpečný pro zrak, když zasáhne rohovku oka. Znamená pak zlobu a nesouhlas s tím, na co se díváme. V případě, že se u někoho objeví opar na pohlavních orgánech, může se takový člověk trestat za sex s někým, koho nechce.

Pokud nezměníme pohled na svět, tak se nám opar často opakuje. Je to v souvislosti s naší vnitřní nespokojeností, kdy se vyvolá vnitřní vztek a tím i vnitřní horkost. Pásový opar postihuje většinou starší lidi, kteří vzpomínají na své nelehké chvíle života a oživuje se znovu pocity křivd a emoční bolesti.  Bolestivá místa jsou citlivá i delší čas, protože je těžké vymazat tyto vzpomínky z naší mysli.

Položte si následující otázky:

Co mě ničí a co ukrývám před ostatními? Co se bojím vyjádřit? Mám odpor ke svému životu a k sobě samému? Jaký důvod mám k tomu, že vidím jen problémy?

Pokuste se nastolit ve svém nitru pocit lásky sám k sobě. Pocit klidu, pocit, že si zasloužíte štěstí.

Afirmace pro léčbu: Mám se rád(a) a přijímám se takový (taková) jaký (jaká) jsem. V mém životě je vše v pořádku.

Jak na opary přírodní cestou

Byliny a vitamíny jsou velmi účinné a umí si poradit jak s akutní fází oparu, tak i s prevencí.

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?