PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Vánoce a novoroční oslavy bez nevolností a kocoviny. Jde to!

Datum: 15.12.2019

Čekají nás vánoční svátky, silvestrovská noc a celá řada oslav, večírků a párty. Existuje několik velmi dobrých tipů jak nám jídlo, bylinky a minerály pomohou, aby se z příjemné oslavy nestalo několik dalších nepříjemných nocí a dní.

Nevolnost, bolesti břicha, bolesti hlavy, střevní potíže a celá řada dalších nepříjemných pocitů přichází, když si příliš "užíváme" vánoční a silvestrovské oslavy. Období zvýšené konzumace jídla a kombinací, které nejsou pro náše zažívání zrovna příznivé začíná již několik dní před svátky. Zkuste jim letos předejít! 

Co jíst?

Problémy se zažíváním nám většinou způsobí podrážděný žlučník a překyselený žaludek. Pokud chcete těmto problémům předejít vyvarujte se „zobání“ jídla, které je velmi tučné. Negativně v tomto případě působí tučné pomazánky, saláty s majonézou nebo chlebíčky s vrstvou másla, vajíčkem nebo bramborovým salátem. Při oslavách také není moc dobré jíst máslové dorty a kombinovat je s alkoholem. Dobrým tipem proti případné nevolnosti je zařadit do slavnostního menu zeleninový salát ( bez dresinku), který obsahuje velké množství hořčin. Je to zejména rukola , čekanka a jiné typy zelených salátů. Konzumujte je mezi různými typy připravených jídel. Pomohou vám strávit a také pomáhají lépe odbourávat alkohol.  Pomazánky, a saláty odlehčete bílým jogurtem či sojanézou.

Pokud víte, že nemáte vůli a "splácáte" vše co uvidíte na stole, a to ještě ve velkém množství, užívejte 3x denně lžičku vlákniny Psyllium. Zaplní váš žaludek, takže toho tolik nesníte a také pomůže rychleji strávit a zrychlí váš metabolismus.

Neodoláte sladkostem?

Pokud víte, že vaše chuťové buňky nejsou schopné odolat zejména sladkým pokrmům, existuje bylina, která snižuje chutě na sladké a celkově snižuje chuť k jídlu. Touto bylinou je Svízel syřišťový. V kombinaci s bliznami Kukuřice seté v bylinném čaji Antimls snížíte chutě na sladké pokrmy. Pijte 3x denně šálek mezi jídly.

První pomoc při pálení žáhy

Pokud cítíte silné pálení žáhy tak vám rychle pomůže starý dobrý recept: Vezměte jednu větší syrovou bramboru, oloupejte jí a na jemném struhadle nastrouhejte. Následně z ní vymačkejte všechnu šťávu do skleničky a vypijte ji. Úleva se dostaví během několika minut. Toto řešení je daleko lepší než zažívací soda, která obsahuje sodík, který zatíží ledviny a má negativní vliv na krevní tlak.

Byliny pomohou

Hostitel připravil menu na své oslavě tučné, bez salátů a jiné zeleniny? Nevadí! Mějte vždy po ruce byliny, které obsahují hořčiny. Ty podporují funkci jater a slinivky, zlepšují tvorbu žluče a trávicích enzymů slinivky, takže podpoří vaše zažívání. Předchází také žlučníkovým záchvatům a různým střevním kolikách. Na oslavy je velmi nepraktické nosit bylinné čaje. Za tímto účelem se velmi osvědčily přírodní kapsle s obsahem čekanky, puškvorce a anýzuDigestiv. Určitě si vezměte jednu kapsli již před oslavou, aby se vaše trávení správně na stimulovalo. Pak můžete i v jejím průběhu anebo po ní.

Alkohol a jeho následky…

Co pít?

Je na volbě každého z nás jaký tip alkoholu při oslavě zvolí. Obecně platí, to co všichni víme, že časté střídání tipů alkoholu nám moc dobře neudělá. Víno a nápoje z něj působí v organismu velmi kysele, takže při jeho větší konzumaci můžeme očekávat překyselení žaludku. Pokud budeme mezi jednotlivými sklenkami vína pít čistou, neperlivou vodu, můžeme těmto problémům předejít. Hořké nápoje tipu Campari nebo i hořké pivo se nám budou v těle lépe odbourávat a také po nich nebudeme tolik cítit pálení žáhy.

První pomoc při potížích po dlouhé noci

Uvařte si silný vývar z kořenové zeleniny. Doporučujeme tento vývar připravit předem. Použijte čerstvou mrkev, petržel, celer, řapíkatý celer, cibuli. Vše očistěte, nakrájejte na větší kostky a vařte do měkka. Závěrem přidejte Kurkumu. Kurkuma zrychlí metabolické procesy v těle, takže podpoří odbourání toxických látek z organismu. Kořenová zelenina sníží celkové překyselení těla, dodá potřebné minerály.

Minerály a vitamíny pomohou!

Základní minerál, který pomáhá odbourávat alkohol z organismu je Hořčík. 250-300 mg Hořčíku před oslavou a stejné množství po ní nám velmi citelně uleví od bolesti hlavy a celého těla.

Velmi účinný potravinový doplněk jeTaurin. Taurin je přírodní aminokyselina, kterou tělo potřebuje, ale samo si jí téměř neumí vyrobit. Taurin mimo jiné zlepšuje metabolické funkce jater, podporuje buněčný metabolismus ve svalech a napomáhá odbourávání alkoholu.

Vitamíny řady B, zejména vitamín B12 sníží bolesti hlavy a svalů a pomůže vaší regeneraci.

Bylinný čaj Odkyselení pomůže postupně vašemu organismu odstranit škodliviny a vrátit se do normálu.

Užijte si všechny oslavy a také dny po nich s radostí, dobrou náladou a bez obtíží!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?