PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Víte, že v zimě je dehydratace častější?

Datum: 01.02.2018

Právě v zimních obdobích dochází velmi často k dehydrataci organismu. Díky studenému počasí a omezenému pohybu se méně potíme. Chladné počasí a právě snížená potivost nám dávají slabý signál pocitu žízně.  Důležité je vytvořit si správný, pozitivní návyk vědomého pití.

Jak vypadá můj pitný režim?

Ráno, co nejdříve po probuzení začínám teplou převařenou vodou. Už 2dcl teplé vody krásně rozhýbou naše střeva a pohladí všechny buňky potřebné k nastartování dne. Tento pozitivní návyk také rozhýbá metabolismus a podpoří hubnutí.

Do 10 hodiny ještě zvládnu sklenici převařené vody s rakytníkovou šťávou pro zvýšení imunity, jeden bylinkový čaj Serafin (např. restart, játra, imunita, průdušky – volím vždy dle aktuální situace).

Když si vytvoříme pravidlo, že každou hodinu vypijeme skleničku vody či šálek čaje, tak do oběda máme k dispozici ještě minimálně 2 porce.

Dopoledne pokračuji převařenou vodou pokojové teploty. 15 minut před obědem šálkem bylinkového čaje Serafin (dodržuji pravidlo, 1 celý den 1 druh bylinného čaje). Pokud jste příznivci kvalitní kávy, tak právě před jídlem je i ideální doba pro podávání kvalitního espresa BEZ MLÉKA, které nám krásně nabudí tvorbu trávicích enzymů

V průběhu odpoledne vodu pokojové teploty střídám se zázvorovým čajem, který mě prohřeje, ajurvédskou kávou (bezkofeinová čekanková kávovina bylinou), která mě zharmonizuje, a okolo 17 hodiny piji třetí šálek bylinkového čaje.

Večer mezi 19 hodinou a 21 hodinou již piji minimálně, půl hodiny před ulehnutím si vařím bylinný čaj dobrý spánek. Můj denní režim zahrnuje minimálně 2 litry vypitých tekutin.

Na co si dát v zimě pozor?

Zelený čaj – má na organismus ochlazující účinky (i když je teplý).

Bublinkové, ledové či studené nápoje, džusy či ovocné smoothie – organismus na zahřátí musí vynakládat více energie, přemíra tohoto tipu nápojů může vést ke zvýšené únavě!

Přemíra kávy, alkoholu – zvyšují dehydrataci, způsobují otoky

Kravské mléko a nezakysané mléčné výrobky (tvrdý a tavené sýry) – zvyšuje zahlenění organismu a otoky

Co může způsobit nedostatečný pitný režim?

  • otoky
  • pomalé trávení, nadýmání
  • bolesti hlavy
  • bolesti kloubů
  • usazování odpadních látek v podkoží a tvorbu celulitidy
  • vysoký krevní tlak

Teď už víte, jaký pitný režim dodržuji já. A jaký máte vy? Zkuste ten můj a porovnejte, jak se budete cítit.

Ing. Barbora Harvišová, odborný poradce a výživový specialista Serafin

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?