PřihlásitMůj ůčet
 • Naturprodukte
 • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Vlasy husté, krásné a zdravé. Víme jak na to!

Datum: 03.10.2020

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, ale i muže. Ať už máte dlouhé, krátké, světlé či tmavé, vždy by měly být lesklé, pevné, upravené a hlavně dobře vyživené. Pokud však začnou nečekaně padat může vzniknout nepříjemný problém. 

Obchody nám nabízí různé produkty, jež slibují, že z našich vlasů udělají zářivou a hustou hřívu. Jsme schopni za ně utratit nemalé peníze, aniž bychom si uvědomili, co opravdu naše vlasy potřebují a jaké jsou nejčastější příčiny jejich padání a ztráty kvality vlasu.

Na kvalitě a množství vlasů se podílí věk a genetické dispozice (zejména u mužů) – s těmi bohužel nic moc udělat nemůžeme. Zaměřte se tedy na to, co ovlivnit můžeme, a co na naše vlasy působí: strava – péče – stres.

Strava

Vlasový váček, ukrytý ve spodní vrstvě kůže, je jediné živé místo, odkud mohou vlasové buňky získat výživu. Opravdová péče o zdravé a krásné vlasy stojí na pravidelném a dlouhodobě vyváženém poměru aminokyselin, vitaminů a minerálů.

Jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují stav, zdraví a kondici vlasů i vlasové pokožky, je tudíž strava. Nevyvážená strava vede nejen ke zpomalení růstu vlasů, ale i ke snížení jejich množství a kvality.

Jaké potraviny vlasům prospívají

Vlasy jsou až z 90% tvořeny bílkovinou zvanou keratin, jehož základními stavebními kameny jsou aminokyseliny. Zařaďme tedy do našeho jídelníčku dostatečné množství kvalitního masa a ryb. Ryby, a to zejména mořské, jsou pro naše vlasy také důležité tím, že dodávají kvalitní oleje a omega3 nenasycené mastné kyseliny.

Kvalitní oleje najdeme také v ořechách, které by se měly stát pravidelnou součástí našeho jídelníčku. Ořechy a semínka také obsahují vitaminy řady B a zinek – tyto látky jsou pro vlasy klíčové.

Zvýšeným příjmem listové zeleniny zajistíme dostatečné množství vitamínu K a železa a dostatečným příjmem ovoce také vitamín C. Všechny tyto látky jsou důležité pro správný růst vlasů.

Dostatečný pitný režim je základem zdravého těla a tedy i zdravých vlasů.

Jaké potraviny vlasům škodí

Co vlasům zásadně škodí je pravidelná konzumace potravin z fast foodu, vysoký poměr bílého cukru, soli a bílé mouky ve stravě a také pravidelné kouření.

Kouření a špatná strava způsobuje celkové překyselení organismu,  a tím i špatnou kvalitu vlasů, kůže, nehtů a klubů.

Péče

Vlasy nepřesušujte. Každodenní fénování, žehlení a kulmování vlasy silně oslabuje. Nechte alespoň občas svou hřívu uschnout jen tak na vzduchu nebo je nechte nejdříve proschnout a pak dotvarujte fénem s nepříliš horkým vzduchem.

Po mytí používejte na mokré vlasy vždy hřeben, který má zuby daleko od sebe, ne kartáč. Ten vlasy poláme a poničí.

Zkuste najít správný šampon na své vlasy. Prohlédněte si jejich složení – kofein snižuje vypadávání vlasů, kyselina hyaluronová zajistí jejich hydrataci a vyhlazení, panthenol je dobrý na regeneraci. Růst nových vlasů podpoří bílkovina - keratin.

Oplachování s odvarem z kopřivy dvoudomé, z lopuchu většího nebo z heřmánku pravého určitě vlasům prospěje. Zábal z kokosového nebo arganového oleje jim dodá sílu a lesk.

Nechce se vám denně připravovat odvar z bylin? Nevadí! Přípravek proti nadměrnému vypadávání vlasů podle receptury Prof. RNDr. Anny Strunecké, DrSc. Vlasy S jich osahuje celou řadu a dokáže skvěle pečovat o vaše vlasy a zabránit jejich vypadávání

Image 1  

Stres

Mnoho lidí žije svůj život ve zběsilém tempu. Stres považují za běžnou součást života. Snaží se vyrovnat s každodenními nároky v zaměstnání, manželství, v chodu domácnosti, ve výchově dětí atd. Tyto nároky bývají stresující už jen samy o sobě, avšak občas bývají ještě zhoršovány událostí, způsobující těžký stres, jako je například nemoc nebo úmrtí někoho blízkého.

Je prokázáno, že dlouhodobý, chronický stres dokáže v našem těle podnítit vznik celé řady onemocnění, a to zejména kardiovaskulární, poruchy imunity a v neposlední řadě také snížení kvality a vypadávání vlasů.

Obecně existují dva typy ztrát vlasů vyvolávaných stresem: telogenní effluvium (náhlý přechod vlasů do konečné fáze jejich vývoje) a alopecia areata (ohraničená ztráta vlasů).

Telogenní effluvium

Objevuje se, když náhlý nebo silný stres vyvolá zvýšené vypadávání vlasů, které bývá všeobecně odstartováno nepřerušenými stresovými událostmi nebo chronickým stresem. Také stresem hormonálního systému. Takový stav bývá spíše přechodný a vlasy často začínají znovu růst.

Alopecia areata

Bývá mnohem ničivější. Silný stres může odstartovat i tento typ ztráty vlasů. V tomto případě bílé krvinky napadají vlasové folikuly a to zastavuje růst vlasů. Vlasy pak vypadávají relativně rychle - obvykle v celých chumáčích nebo na plochách v průběhu několika týdnů po vzniku stresující události.

Co s tím? Z podstaty věci vyplývá, že pokud nám dává tělo tak silný signál, že je v nepohodě (vypadají nám vlasy), tak je potřeba něco zásadně ve svém životě změnit. Naučit se relaxovat a nesnažit „rozdat se pro všechny“ na svůj úkor. Matka příroda má lék na všechny naše lidské neduhy, jen je potřeba jej najít.

Příroda účinně pomáhá

Jedna z velmi účinných možností přírodní léčby se nazývá Morinda citrofolia.  Jedná se o keř, jehož domovem jsou lávové svahy tropické Havaje, Panamy, Fidži a Jihovýchodní Asie.

Plody se nazývají noni, také „indická moruše“, domorodci je nazývají potravinou hladomoru, jelikož jejich vysoký obsah výživných látek pomáhá místním obyvatelům přežít v extrémních podmínkách. Najdete v nich velké množství látek, které jsou důležité pro naše zdraví.

Co všechno plody noni obsahují

 • vitamíny řady B, betakaroten, minerály (železo, draslík, hořčík, měď, fosfor, selen), aminokyseliny, vlákninu a enzymy
 • damnacanthal - podle posledních lékařských studií zabraňuje nekontrolovatelnému dělení buněk v organismu.
 • přírodní serotonin a dopamin (hormony „dobré nálady“) a melatonin, spánkový hormon - působí antidepresivně, napomáhají zvládat stres a podporují kvalitní spánek.

Další pozitivní účinky na naše zdraví

 • zlepšuje fyzickou i psychickou kondici
 • pomáhá normalizovat hladinu cukru a cholesterolu krvi
 • pomáhá udržovat zdravou hladinu krevního tlaku
 • zlepšuje činnost trávicího traktu
 • posiluje imunitní systém
 • působí blahodárně na funkce našich žláz s vnitřní sekrecí
 • zlepšuje kvalitu kostí, kůže, nehtů a vlasů

Ovoce s názvem Noni na pultech našich obchodů nekoupíte, ale můžete jej získat ve speciální formě, a to ve formě koncentrátu. Koncentrát vzniká luhováním rostliny v luhovacím mediu, kterým je nejčastěji voda. Silný výluh, který obsahuje koncentrovaný komplex účinných látek obsažených v rostlině, je speciální technologií vysušen na prášek, který je možné užívat.

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

K zevní péči doporučujeme přípravek vyrobený podle receptury Prof.RNDr. Anny Strunecké DrSc. s názvem  Vlasy S

Zdravé vlasy a bujná kštice to nejsou jen šampony, je to komplexní starost o své tělo, o svůj životní styl a také  správné přírodní přípravky. Tak, jak žijeme, vypadají naše vlasy, nehty i kůže. Buďte krásní, začněte již dnes!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?