PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Zabalte bylinky na cesty

Datum: 21.06.2019

Každá dovolená začíná přípravami a balením věcí. Určitě přemýšlíte, jaké oblečení si s sebou vzít a jak vybavit cestovní lékárničku, aby byla celá rodina připravená čelit jakýmkoli zdravotním komplikacím. Byliny vám hodně pomohou. Vemte je s sebou!

Osvědčilo se mi mít vždy po ruce taštičku se základními přírodními přípravky, která mě nikdy nezklamala a její obsah mi vždy stačil na všechny běžné „dovolenkové příhody“.

V následujících řádcích bych vám chtěla ukázat, co má „ KPZetka“ a hlavně z jakého důvodu obsahuje, a dát vám tak inspiraci pro vaše cesty.

Tinktura z pupenů Gotukola

Tato původem asijská bylina má skvělé pozitivní účinky téměř na celé tělo. V souvislosti s cestováním mě zajímá jedna její důležitá vlastnost - mírně ředí krev a chrání cévy a celý krevní oběh.

Pokud na dovolenou letíte letadlem a máte problémy s žilami, doporučuji ji začít užívat již minimálně 2 týdny před letem a dále v průběhu celé dovolené.

Všechny ženy, které užívají hormonální antikoncepci, by tuto bylinu určitě měly užívat bez ohledu na to, jestli mají viditelné potíže s žilami.

Gotukola mimo jiné velmi dobře působí na psychiku a funkci mozku, takže vám pomůže při adaptaci na nové prostředí nebo časové pásmo. Lépe se vstřebává ve formě tinktury než tabletové. Můžete jí preventivně užívat v průběhu celého pobytu.

Tinktura z pupenů černého rybízu

Černý rybíz všichni známe jako velmi chutné ovoce, ze kterého se vyrábí šťávy, marmelády, ale i zmrzliny. Pokud nasbíráme pupeny a správně je zpracujeme, vznikne tinktura, která velmi dobře působí při všech alergických reakcích.

Alergické vyrážky, kopřivky, rýma nebo začervenalé oči - na to všechno nám pomůže tato fantastická tinktura. Při akutním problému je možné podat najednou celou dávku, která je dle návodu určená k rozdělení na celý den.

Image 1

Hořčík

Bez hořčíku bychom se neměli vydávat na dovolené, které jsou tzv. aktivní  (chůze po horách, jízda na kole...), ale také na dovolené, kde plánujeme bavit se s alkoholem.

Hořčík pomáhá zejména na svalovou únavu, ale i na bolest hlavy. V případě úžehu nebo úpalu je vhodné jej vždy podávat alespoň v množství 500 mg na den.

Pokud si na dovolené rádi dopřejete alkoholické nápoje, tak doporučuji hořčík denně užívat, jelikož napomáhá odbourávání alkoholu a následným „těžkým ránům“.

Hořčík si můžete vzít před sportovním výkonem, aby vás tolik nebolely svaly a předejdete tím i svalovým křečím.

Přírodní kapsle Digestiv

Originální přírodní kapsle Digestiv stimulují tvorbu trávicích enzymů a žluči a mírně neutralizují prostředí v zažívacím traktu- snižují překyselení. Jedna až dvě kapsle Digestiv po jídle vám velmi rychle pomohou, pokud máte problém se strávením oběda či večeře.

Čekanka, kterou tyto kapsle obsahují, velmi dobře působí při cestovní zácpě a také působí jako přírodní prebiotikum, takže pomůže i při průjmech.

Tinktura z pupenů Lichořeřišnice

Tato tinktura představuje velmi silné přírodní antibiotikum. Je vhodná, když vás začne bolet v krku (např. z klimatizace), dostanete rýmu, při zánětu močového měchýře, při gynekologických zánětech, ale dobře působí i při infekčních průjmech.

V akutním případě doporučuji nedržet se doporučeného dávkování, ale první den podávat 15-20 kapek po 2 hodinách. Další dny pak dle doporučení na balení.

Přírodní kapsle Ochránce

Tyto kapsle představují již velmi silnou pomoc například při virových či bakteriálních infekcích. Pomohou při hnisavých zraněních, angině, zánětech močového měchýře, gynekologických zánětech, infekčních průjmech, horečce i nastydnutí. Obsahují silné medicinální houby a koncentrovaný extrakt z grepových semínek. 

V akturním stavu je možné užívat až 9 tablet za den. Kapsle Ochránce je vhodné kombinovat s tinkturou Lichořeřišnice.

Kapky Dračí krev

přípravek, bez kterého nikdo ze Serafinu neodjede na dovolenou. Zejména na cesty do exotických zemí je velmi důležitý. Preventivní užívání 5 kapek každé ráno chrání před infekcemi v oblasti trávicího traktu, ale také před infekcemi z hmyzího bodnutí. Zvýšená dávka až 3x10 kapek pak řeší už i akutní fáze. Zevní použití tohoto latexu zmírňuje následky bodnutí hmyzem, ale i zlepšuje hojení pochýřů a oděrek.

Tak a teď vás na vaší dovolené již nic nepřekvapí a všelijaké menší zdravotní komplikace budete umět vyléčit přírodní cestou, za což vám vaše zdraví jednou určitě poděkuje.

Krásné prožití dovolené a načerpání nových sil přeje Aneta Benediktová - poradce pro přírodní léčbu

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?