PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Zabíjíme sami sebe?

Datum: 03.10.2020

Onemocnění štítné žlázy, autoimunitní choroby, neplodnost, choroby nadledvinek či slinivky, nádorová onemocnění, poruchy mentálního vývoje malých dětí, vrozené vady…jednou z příčin dramatického nárůstu těchto chorob je životní prostředí a chemikálie v něm!

V poslední době čteme a vidíme stále více zpráv o zamoření oceánů a vod mikroplasty. Vyvržená velryba s žaludkem plným igelitových tašek, mořský koník držící se vatové tyčinky. K podobným případům dochází stále častěji. Oceány jsou plné plastového odpadu. Stovky až tisíce živočichů zamotaných do igelitů a odpadků vyplaví moře na pláž každý rok. A stejně tak každý rok zemře jeden milion mořských ptáků kvůli tomu, že se do odpadků zamotají nebo je pozřou a ucpou si trávicí trakt. Loni vědci navíc objevili plasty i v pitné vodě nebo v žaludcích hlubokomořských živočichů. Podle OSN jde o “planetární krizi”.

Že se nás to v naší „středoevropské kotlině“ netýká? Týká! A více než si myslíme.

Proč dochází k extrémnímu nárůstu chorob štítné žlázy? A co další nemoci, které před patnácti, dvaceti lety byly téměř vzácností. Neplodnost, nádory v mozku, nádory v nadledvinkách, cukrovka I. typu…

Image 1

Příčina - endokrinní disruptory

Endokrinní disruptory narušují přirozenou hormonální regulaci organismu. Endokrinní disruptory je označení pro látky, které se vyskytují v zevním prostředí a účinkují jako hormony. Tyto látky narušují správné funkce hormonálních systémů zvířat i člověka. Zasahují do tvorby a působení přirozených, vlastních hormonů těla. Mohou poškozovat vývoj, psychické, rozmnožovací a imunitní funkce organismu.

Co se řadí mezi endokrinní disruptory (ED)?

Vzhledem k široké škále různých druhů ED a jejich rozdílným vlastnostem jsme jejich působení vystaveni prakticky všichni a neustále. Jsou přítomny v půdě, ve vodě ale i ve vzduchu. Stejně tak je najdeme i v mnoha materiálech, které jsou běžnou součástí našeho života a s kterými přicházíme prakticky denně do styku.

Jaké to jsou?

·       elektronika

·       oblečení

·       kosmetika

·       plastové hračky

·       čistící prostředky

·       léky (zejména ty hormonální)

·       různé barvy,laky a nátěry

·       chemikálie ze zemědělství

·       v neposlední řadě obaly potravin

Diskuse ohledně plastových obalů se dostává do popředí v médiích. Vlastně nikdo z odborné veřejnosti přesně neví, jak na náš organismus působí mikroplasty, což jsou tak malé částečky plastů, které nebylo do poslední doby ani možné žádnou exaktní metodou změřit.

To, že na náš organismus všechny tyto endokrinní disruptory působí několik desítek let a toto jejich působení sílí s rozvíjející se civilizací je holý fakt. Projevy, které dnes pozorujeme na rozvoji chorob, které dříve byly vzácností nebo se nevyskytovaly jsou evidentně z velké části v důsledku promoření našeho životního prostředí právě endokrinními disruptory.

Vždyť pokud je nemocná příroda a všechny naše přírodní zdroje, tak jsme nemocní i my.

Co s tím?

Cesta není jednoduchá, a hlavně je velmi dlouhá. Každý můžeme začít sám u sebe. Poptávka tvoří nabídku. Jestliže třeba upřednostním pro děti hračky ze dřeva před hračkami z plastu, tak to může být jeden malý krok.

Změňte každodenní obraz v supermarketech. Sice se omezila spotřeba igelitových tašek, ale igelitové sáčky na ovoce a zelenina stále ve velkém zaplavují životní prostředí.

Při výběru kosmetiky, prášku na praní či různých doplňků do domácnosti upřednostňujte ty, kde nejsou plasty, které jsou ekologické

Obklopujte se co nejvíce přírodními materiály, ať už v oblečení či nábytku nebo nátěrech na zdech. Jejich výpary totiž dýcháme.

Pokuste se své tělo co nejvíce chránit před vlivy chemikálií, a to nejenom zevními, ale i vnitřními, zejména z jídla.

Pokud se nám podaří alespoň trošku zmírnit vliv endokrinních disruptorů na náš organismus, tak se zmírní výskyt onemocnění štítné žlázy, neplodnost, poruchy funkce nadledvinek a řada dalších novodobých chorob.

Začít můžete již dnes!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?