PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Zhubněte před vánocemi a pak si je užijte naplno!

Datum: 13.10.2016

Chybí zhruba dva měsíce do vánoc. Za chvíli začne uklízení, pečení, vaření a hektické běhání po obchodech. Pak se všichni svalíme do svých křesel a gaučů a nacpeme do sebe vše co jsme si poctivě upekli a uvařili. Od ledna pak začne kolotoč předsevzetí diet a sérií běhání, cvičení a posilování. Změňte to!

Letos může být vše jinak

Zkuste pomalu a přirozeně zhubnout před vánoci, a pak vás nějaké to kilo navíc nerozhodí. Přirozený měsíční úbytek na váze je 2-2,5 kg. Do vánoc to tedy může být 3-5 kg! To zvládnete! Držte se našich osvědčených tipů.

6 osvědčených tipů

1. Jezte hořké potraviny

Hořké potraviny napomáhají odbourávat tuk v těle a navozují pocit sytosti. Nahořklá chuť způsobuje, že sníme celkově méně potravy. Mezi hořké potraviny se řadí zejména listové saláty typu: rukola, řeřicha, polníček nebo artyčok. Tato zelenina zlepšuje zažívání, čímž celkově zrychluje náš metabolismus. Takže ke každému jídlu snězte hrst zeleného hořkého salátu bez dresinku!

2. Vynechte pečivo

Jednoduchý způsob jak se rychle zbavit pár kilogramů je přestat jíst „měkké“ pečivo. Rohlíky, dalamánky, bagetky či různé typy chlebů nahraďte tvrdými knäckebroty s vysokým obsahem vlákniny. Nejsou tím myšlené bílé, rýžové chlebíčky, ale opravdu kvalitní knäckebroty např . od firmy Wasa nebo Racio, které jsou upečené z celozrnné žitné mouky bez přidaného droždí a dalších ingrediencí.

3. Vybavte se na cestu

Největším problémem u všech typů hubnutí je zajistit pravidelnou stravu a zvládnutí neodolatelných chutí na sladké. Předejděte tomu! Nakupte si různé typy sladkých zdravých pochoutek, které neobsahují přidaný cukr, a pokud, tak jen v minimálním množství, a to třtinový nerafinovaný cukr. Většinou se jedná o raw tyčinky s čistým obsahem ovoce a ořechů. Když vás přepadne hlad nebo chuť na sladké, tak nepůjdete do první cukrárny, ale vyndáte z tašky tuto tyčinku.

4. Ořechy pomohou

Jednou z největších překážek hubnutí je stres. Většina lidí při stresu jí. Jídlem zahánějí stres a navozují si pocit klidu. Je to naprosto normální. My však můžeme naší mysl uklidnit jídlem i tak, abychom netloustli. Kousání mandlí nebo jiných tvrdých ořechů uvolňuje psychické napětí. Již samotný skus a „křupnutí“ uvolní stres a také obsahové látky v ořechách – nenasycené mastné kyseliny, vitamíny řady B, hořčík a vápník – umí stres velmi účinně uvolnit. Nepřemýšlejte kolik ořechů sníte, prostě chroupejte!

5. Využijte sílu bylin

Neexistuje bylina, po které zhubnete. Existují byliny, které vám pomohou zhubnout! Jsou to zejména byliny, které obsahují hořčiny. Hořčiny pomáhají lepší funkci jater, žlučníku a střev, čímž zrychlují metabolismus a napomáhají hubnutí. Jsou to třeba Pampeliška, Čekanka nebo Řebříček. Velmi významnými bylinami podporujícími hubnutí jsou byliny, které obsahují přírodní jód, který podporuje funkci štítné žlázy, čímž zrychlí metabolismus. Nejznámější je chaluha bubinatá. Všechny byliny najdete v čaji Štíhlá linie. Také existuje bylina z našich luk, která snižuje chutˇk jídlu. Je to obyčejný Svízel! Navíc rozproudí lymfu a pomůže k odvodnění. Najdete jej v čaji Antimls. Chuť na sladké také snižuje tinktura z pupenů Morušovníku. Ta zároveň harmonizuje hladinu cukru v krvi.

6. Choďte

Zapomeňte na výtahy a eskalátory, pokud to je možné. Čím více nachodíte, tím více zhubnete. Chůze je nejpřirozenější způsob našeho pohybu. Nepotřebujete k ní žádné zvláštní vybavení, pomůcky nebo prostory. Prostě choďte. Pokud chcete zhubnout pohybem platí velmi důležité pravidlo. Udržujte svojí tepovou frekvenci ve spalovacím režimu, který je velmi odlišný od režimu kardio. Jakou máte přesně spalovací tepovou frekvenci můžete jednoduše zjistit podle tabulek, kde se zohledňuje váš věk. Např. u 40-ti leté ženy je někde na hodnotě 110-120 pulsů za minutu. V tomto režimu hubnete. Při vyšší tepové frekvenci posilujete kardiovaskulární systém, ale hubnutí je obtížné. Proto hodina chůze s hůlkami po parku denně je právě to, co potřebujete.

7. Relaxujte

Už je i vědecky potvrzeno, že u některých typů lidí působí stres nadměrné tloustnutí. Velký domácí úklid, malování a mytí oken nechte na jaro. V tu dobu je to přirozenější. Vánoce jsou proto, abychom se zklidnili a uvědomili si hodnoty života, rodiny, přátel, zdraví. K uvolnění psychiky velmi účinně pomáhá kořen Kudzu obsažený v kapslích Pohoda. Můžete také zusit relaxační seminář "vyklidňovák". více zde.

Závěrečná rada: Vynechte alkohol!

Připravte se na letošní vánoce, aby proběhly radostně a bez výčitek!

Doporučená kůra SERAFIN: střídat po dni čaje Antimls a Štíhlá linie a k tomu denně užívat tinkturu z pupenů Morušovník a kapsle Pohoda. Doba užívání: 6 týdnů

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?