PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Zpověď léčitelky

Datum: 03.10.2020

Necítím se být léčitelkou, i když mě lidé tak často oslovují. Cítím se být spíš poradcem, poradkyní. Snažím se ze všech svých sil, umu a znalostí radit lidem, jak žít a co dělat přírodní cestou, aby znovu našli své zdraví, a to jak duševní, tak tělesné.

Léčitel v pravém slova smyslu by měl léčit. Léčí však příroda a naše tělo se svými sebe léčivými mechanismy. My jim v té snaze můžeme pomoci anebo jim tuto snahu můžeme ztěžovat.

Slovo léčitel se stalo v posledních letech spíše slovem hanlivým, až urážlivým. Sdělovací prostředky a různé zájmové skupiny se snaží všemožnými způsoby vytvořit přesvědčení, že léčitelé jsou podvodníci a šarlatáni a je potřeba tuto skupinu lidí vymýtit možná podobně jako v 15 či 16 století, kdy byly vedené čarodějnické procesy a odsouzení lidé byli upalováni. Používají k tomu však daleko sofistikovanější prostředky jako jsou různé „důvěryhodné“ sdělovací prostředky, „odborné“ výzkumy a důkazy. Vše ve jménu vědy a pokroku…nebo spíše ve jménu moci, peněz a farmaceutického průmyslu?

Proč se jim to dnes tak dobře daří?

Vytratila se naše přirozená duchovnost! Člověk jako Homo sapiens se od zvířat liší tím, že projevuje a prožívá emoce a ke svému životu potřebuje lásku a duchovnost (alespoň tak nás to ve škole učili).

Pokud nám chybí láska a víra, tak žijeme jako „stroj“, ale stroj, který je nemocný. Je nemocný na duši. Dokážeme sice plnit své úkoly…ráno vstaneme, najíme se, obhospodaříme rodinu, jedeme do práce, tam podáme pracovní výkon, jedeme domů a tam buď opět pracujeme nebo v televizi sledujeme pořady, které nás emočně ovlivňují tak, že duchovnost a láska se v našich myslích a tělech mizí.

Náš organismus však tyto pozitivní emoce nutně potřebuje jako rostlinka hnojivo ke svému růstu. Pokud budete květinu jen zalívat, tak sice trošku poroste, ale určitě nebude krásná, bude nemocná a za čas zvadne. Pokud nebudete v sobě pěstovat lásku a duchovnost, tak sice budete žít svůj život, ale šťastný moc nebude a začnete být nemocní.

Image 1

Jaké mám osobní zkušenosti?

Pak za mnou přichází lidé, kteří mají třeba vysoký krevní tlak. Veškerá medicínská vyšetření říkají, že ten člověk je zdravý, ale on má vysoký krevní tlak. Proč? Protože není ve svém životě spokojený. Žije v neustálém stresu, v emocích strachu, napětí a nespokojenosti. Tělo mu přirozeně stabilně vytváří vysokou hladinu stresového hormonu, který trvale zvyšuje krevní tlak.

Poradím mu byliny, které mu krevní tlak sníží, ale zároveň mu řeknu, že pokud nezmění svůj život a zejména své emoční prožívání, tak se vrátí opět zpět ke své nemoci. A zde nastává zásadní zlom!

Naučit se odpustit druhým, aby člověk neměl pocity „nasranosti“ (promiňte mi tento výraz), naučit se přijímat život s láskou, důvěrou a pokorou, naučit se vnímat přírodu jako pomocníka a zdroj mé energie, naučit se věnovat svému tělu aktivní péči místo vysedávání u televize, naučit se upravit své jídlo tak, aby své tělo denně netrávil chemikáliemi…to vše je práce a někdy to bolí. Výsledek je však famózní! Člověk je šťastný, zdravý a láskyplný. Rozvíjí své zdraví a duchovnost. Je to však méně pohodlné.

Pak je zde ještě druhá možnost...

Začít pravidelně užívat léky. Nikdo však tomuto člověku neřekne, že mu daný lék bude stačit jen určitou dobu a pak se k němu bude muset přidat další a další, nikdo mu neřekne, že každý chemický lék má vedlejší účinky, které se sice neprojeví hned, ale až po čase, nikdo mu neřekne, že jeho životní styl stojí celý náš zdravotní a sociální systém plno peněz a pokud jej neupraví, že bude muset třeba do systému více odvádět…proč by mu to bylo sdělováno? Vždyť pacient užívající léky, na kterých je závislý je stálý zákazník farmaceutických firem, je to stálý zdroj příjmu! Bohužel volba lidí často bývá ta druhá, ta pohodlnější.

Uznávám medicínu se všemi jejími objevy a schopnostmi. Avšak často se stává, že lidem nedává volbu. Tak jako ona sama ji nedává sobě.

Pokud se tedy rozhodnete jít k nějakému léčiteli, poradci či „šarlatánovi“, vězte, že bude po vás chtít, abyste se zamysleli nad sebou a pomalu krůček po krůčku měnili své naučené vzorce chování a zajeté nezdravé zvyky. Bude se snažit vás nenásilně směřovat ke zdraví, lásce a duchovnosti. V této souvislosti je důležité zdůraznit slovo nenásilně. Každý dobrý léčitel vám navrhne možný způsob cesty, ale nevnucuje vám ji, volbu vždy nechá na vás, a pokud jej požádáte, tak vám pomůže. Tak poznáte dobré léčitele, kterých je většina.

Stejně tak jako v celé společnosti, i mezi léčiteli a mimochodem i mezi lékaři je pár jinak pracujících lidí, ale ty už umíte rozpoznat.

Přeji vám všem v tomto krásném čase, abyste dokázali začít hledat tu druhou stránku svého já. Tu rozumovou a materiální máme všichni vyvinutou perfektně. Nyní nastává čas vzít „hnojivo“ s názvem odpuštění, láska a klid a začít pěstovat tu svoji druhou část – duchovní. Není to jednoduché, ale stojí to za to!

S láskou a úctou Aneta Benediktová

Image 2

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?