PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Cukrovka

Nebezpečné civilizační onemocnění, jehož výskyt v populaci stoupá extrémní rychlostí. Existují dva typy cukrovky (diabetes mellitus).

Při cukrovce I. typu slinivka tvoří velmi málo inzulinu anebo netvoří žádný. Obvykle se jedná o autoimunitní onemocnění, kdy tělo vytváří protilátky samo proti sobě, v tomto případě proti buňkám slinivky břišní.

U diabetu II. typu se může také v menší míře jednat o nedostatek tvorby inzulinu, ale převážně je tento druh onemocnění charakterizován necitlivostí buněk na inzulin. Jinak řečeno, tělo vytváří inzulinu dostatek, ale buňky jej neumí využít.

Cukrovka II. typu je civilizační onemocnění vznikající stručně řečeno z přebytku jídla, nedostatku pohybu a z všudypřítomného stresu. Nadměrným požíváním cukru (téměř v každém - i slaném jídle), nekvalitních tuků, alkoholu a různých chemických látek včetně léků trvale způsobujeme extrémní metabolické přetížení pro naše játra a následně celý zažívací trakt. Chronickým nedostatkem pohybu se nedostatečně aktivují naše svaly a buňky v nich ztrácejí citlivost na inzulin.

Cukrovka jako onemocnění se dá dobře ovlivňovat užíváním farmaceutických léků, takže v současné době se již nejedná o smrtelné onemocnění. Daleko závažnější jsou však pozdní komplikace, mezi něž patří poškození periferních cév, což má za následek velmi špatné prokrvení končetin, poškození oční sítnice, zvýšené riziko infarktu a mozkové mrtvice, selhávání ledvin a celkovou sníženou hojivost ran.

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo čtěte na veřejně dostupných zdrojích například www.anetabenediktova.cz
Odborná poradna
paní Anety Benediktové
Nevíte si rady se správnou léčbou?
Více zde
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?