PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Myomy

Myomy jsou nezhoubné nádůrky v děloze v oblasti děložní svaloviny. Po ukončení menstruačního cyklu se smršťují. Myomy se běžně vyskytují zhruba u 30% žen ve věku do čtyřiceti let. Před menopauzou je má o malé procento více žen.

Tento novotvar není nebezpečný, ale může způsobovat nepříjemné potíže jako je zvýšené menstruační krvácení, tlak v oblasti močového měchýře, častější močení, někdy bolesti v oblasti pánevní a křížové páteře.  Nebezpečné by mohlo být, pokud by myom rostl v takovém místě, že by mohl uzavřít děložní hrdlo.

Pokud se jedná o myomy do velikosti zhruba 10 cm není nutná žádná zvláštní léčba. Důležité je pravidelně sledovat jestli myom náhle významně neroste.

Hlavní příčinou vzniku myomů je hormonální nerovnováha způsobená přebytkem estrogenu a nedostatkem progesteronu. Přebytek estrogenu nejčastěji v těle vzniká užíváním antikoncepce, hormonální substituční léčby, sníženou funkcí jater a střev, které se mimo jíné také podílí na hormonální rovnováze. Hormonální nerovnováhu v organismu způsobuje také strava s velkým obsahem hormonů, nedostatek vitamínů a minerálů, které způsobí dysfunkci štítné žlázy a v neposlední řadě přetížené nadledvinky vlivem stresu, a to hlavně dlouhodobými emočními problémy.

Při snížené funkci štítné žlázy dochází ke zvýšené aktivitě hypofýzy (jako nadřazené žlázy s vnitřní sekrecí a hlavního "pana řídícího"). Hypofýza pak stimuluje nejenom štítnou žlázu, ale i tvorbu estrogenu ve vaječnících.

Test na orientační rozpoznání snížené funkce štítné žlázy: Ráno než vstanete z postele, tak si změřte tělesnou teplotu. Pokud je 36,4°C a méně, tak máte pravděpodobně sníženou funkci štítné žlázy. Test doporučujeme opakovat několik dní po sobě.

Velmi důležitým orgánem, který se podílí na vzniku myomů jsou játra a také tenké a tlusté střevo. Estrogen se nejprve odbourává v játrech a potom je vylučován z organismu. Při oslabené funkci jater se zvyšuje hladina cirkulujícího estrogenu, narušuje se hormonální rovnovha, a tudíž dochází k růstu myomů.

Když se estrogen uvolní z jater do tenkého střeva, které špatně funguje a pomalu tráví, může docházet k jeho znovuvstřebávání do organismu. Proto je velmi důležité zajišťovat správnou funkci střev, pravidelné vyprazdňování a dostatečnou konzumaci vlákniny a vody.

Bylinná léčba dokáže pozastavit růst myomů, často i zmenšit jejich objem. Hodně to záleží i na životním stylu ženy. Velký vliv na vznik a růst myomů mají hormony, a to nejenom ve formě tablet, ale i hormony vyskytující se ve stravě. Ženy, která mají myomy by neměly konzumovat kuřecí maso z velkochovů, které obsahuje velké množství růstových hormonů. Při léčbě myomů je velmi důležité snížit příjem chemikálií ze stravy, příjem bílého rafinovaného cukru a bílé mouky. Naopak zvýšit příjem ovoce a zeleniny nejlépe z vlastní zahrady nebo v Bio kvalitě, zvýšit příjem vlákniny. Velký vliv na vznik myomů má také nadváha a kouření.

Na podporu léčby doporučujeme vhodnou formu pohybu. Nejlépe přirozený pohyb - chůze, chůze s hůlkami, existuje i speciální odvětví jógy pro ženy tzv. hormonální jóga.

Odstranění dělohy při vzniku myomů by měla být až poslední volba při jejich léčbě. Rozhodně ne první! Jedná se o velký zásah do organismu ženy a jeho následky bývají nepředstavitelné - od bolestí v oblasti podbřišku, páteře a nohou až po těžké psychické poruchy.

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo čtěte na veřejně dostupných zdrojích například www.anetabenediktova.cz
Odborná poradna
paní Anety Benediktové
Nevíte si rady se správnou léčbou?
Více zde
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?