PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Nespavost

Spánek je navozován hormonem melatonin, který se tvoří v části mozku zvané epifýza a pro svoji tvorbu bezpodmínečně potřebuje tmu, a také dostatečné množství serotoninu, nazývaného hormon dobré nálady.

Při velkém psychickém přetížení, dlouhodobém  napětí, celkovém životě za přítomnosti chronického stresu dochází k poruchám tvorby serotoninu a dopaminu v mozku, a tím také k nedostatečné tvorbě melatoninu - spánkového hormonu.

Na tvorbě výše zmíněných hormonů se také podílí kvalitní strava s obsahem kyseliny lipoové, Omega 3 kyselin a dalších látek podporujících mozkovou funkci. Přemíra cukru, chemicky upravovaných potravin, alkoholu a léků zapříčiňuje sníženou tvorbu hormonů a následně poruchy nálad, spánku a také činnosti dalších žlaz s vnitřní sekrecí.

Z toho vyplývají základní opatření, která bychom měli zavést, pokud chceme dobře a kvalitně spát:

- spát v co největší tmě;

- chodit spát včas, v pravidelnou hodinu, vytvořit si určitý návyk, rituál;

- nesledovat před spaním negativní zprávy, nečíst negativní a stresující knihy nebo časopisy;

- vždy se před spaním osprchovat nebo vykoupat, použít příjemné vůně;

- naučit se před usnutím používat zklidňující meditaci;

- pokud se v noci vzbudíte a nemůžete usnout, opět zkusit zklidňující meditaci.

- upravit si stravu tak, aby neobsahovala převahu překyselujících a chemických potravin

- užívat doplňky stravy s obsahem Omega 3 a také bylin podporujících tvorbu serotoninu, dopaminu a následně melatoninu v mozku - Kudzu

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo čtěte na veřejně dostupných zdrojích například www.anetabenediktova.cz
Odborná poradna
paní Anety Benediktové
Nevíte si rady se správnou léčbou?
Více zde
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?