PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Nespavost

Spánek je navozován hormonem melatonin, který se tvoří v části mozku zvané epifýza a pro svoji tvorbu bezpodmínečně potřebuje tmu, a také dostatečné množství serotoninu, nazývaného hormon dobré nálady.

Při velkém psychickém přetížení, dlouhodobém  napětí, celkovém životě za přítomnosti chronického stresu dochází k poruchám tvorby serotoninu a dopaminu v mozku, a tím také k nedostatečné tvorbě melatoninu - spánkového hormonu.

Na tvorbě výše zmíněných hormonů se také podílí kvalitní strava s obsahem kyseliny lipoové, Omega 3 kyselin a dalších látek podporujících mozkovou funkci. Přemíra cukru, chemicky upravovaných potravin, alkoholu a léků zapříčiňuje sníženou tvorbu hormonů a následně poruchy nálad, spánku a také činnosti dalších žlaz s vnitřní sekrecí.

Z toho vyplývají základní opatření, která bychom měli zavést, pokud chceme dobře a kvalitně spát:

- spát v co největší tmě;

- chodit spát včas, v pravidelnou hodinu, vytvořit si určitý návyk, rituál;

- nesledovat před spaním negativní zprávy, nečíst negativní a stresující knihy nebo časopisy;

- vždy se před spaním osprchovat nebo vykoupat, použít příjemné vůně;

- naučit se před usnutím používat zklidňující meditaci;

- pokud se v noci vzbudíte a nemůžete usnout, opět zkusit zklidňující meditaci.

- upravit si stravu tak, aby neobsahovala převahu překyselujících a chemických potravin

- užívat doplňky stravy s obsahem Omega 3 a také bylin podporujících tvorbu serotoninu, dopaminu a následně melatoninu v mozku - Kudzu

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo čtěte na veřejně dostupných zdrojích například www.anetabenediktova.cz
Související nemoci a orgány
Odborná poradna
paní Anety Benediktové
Nevíte si rady se správnou léčbou?
Více zde
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?