PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Ostruha na patě

Patní ostruha je zvápenatělá šlacha na plosce nohy, která vybíhá od patní kosti dopředu k jednotlivým prstům nohy. Může být také v úponu Achillovy šlachy. Projevuje se téměř nepřetržitou intenzivní bolestí v oblasti paty, bodavou bolestí při došlapu, jako by člověk došlapoval na jehly.

Příčinou vzniku je zejména nesprávná obuv, boty na vysokém podpatku a boty se špatným tvarováním, nadváha. Často vzniká při trvalém přetížení u vrcholového sportu, následkem poranění paty, propadlé klenby. Může být i součástí revmatu.

Na jejím vzniku se velmi silně podílí dlouhodobě narušené vnitřní prostředí v organismu. Při konzumaci vysokého množství kyselinotvorných potravin vznikají odpadní látky v těle, které se mimo jiné mohou ukládat do oblasti šlach a způsobovat tam chronické záněty.

Pro úspěšnou léčbu je důležité upravit jídelníček tak, aby se snížil příjem kyselinotvorných potravin, a to zejména bílého rafinovaného cukru, bílé mouky, alkoholu a uzenin.

Dalším důležitým krokem je vhodná obuv s odlehčením zátěže na patu. Podstatnou roli při léčbě a prevenci hraje celkové postavení těla a zatížení dolních končetin. Doporučujeme návštěvu fyzioterapeuta a určení svalových dysbalancí, popřípadě masáž Dornovou metodou.

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo čtěte na veřejně dostupných zdrojích například www.anetabenediktova.cz
Odborná poradna
paní Anety Benediktové
Nevíte si rady se správnou léčbou?
Více zde
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?