PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Ostruha na patě

Patní ostruha je zvápenatělá šlacha na plosce nohy, která vybíhá od patní kosti dopředu k jednotlivým prstům nohy. Může být také v úponu Achillovy šlachy. Projevuje se téměř nepřetržitou intenzivní bolestí v oblasti paty, bodavou bolestí při došlapu, jako by člověk došlapoval na jehly.

Příčinou vzniku je zejména nesprávná obuv, boty na vysokém podpatku a boty se špatným tvarováním, nadváha. Často vzniká při trvalém přetížení u vrcholového sportu, následkem poranění paty, propadlé klenby. Může být i součástí revmatu.

Na jejím vzniku se velmi silně podílí dlouhodobě narušené vnitřní prostředí v organismu. Při konzumaci vysokého množství kyselinotvorných potravin vznikají odpadní látky v těle, které se mimo jiné mohou ukládat do oblasti šlach a způsobovat tam chronické záněty.

Pro úspěšnou léčbu je důležité upravit jídelníček tak, aby se snížil příjem kyselinotvorných potravin, a to zejména bílého rafinovaného cukru, bílé mouky, alkoholu a uzenin.

Dalším důležitým krokem je vhodná obuv s odlehčením zátěže na patu. Podstatnou roli při léčbě a prevenci hraje celkové postavení těla a zatížení dolních končetin. Doporučujeme návštěvu fyzioterapeuta a určení svalových dysbalancí, popřípadě masáž Dornovou metodou.

Doporučujeme:

Bylinné působení je velmi účinné, ale předpokládá souběžné upravení jídelníčku, volba správné obuvi a rehabilitaci.

Působení vnitřní:

Čaj ODKYSELENÍ ORGANISMU dle návodu, k tomu čajový koncentrát KLOUBY A PÁTEŘ a bylinné kapsle KLOUBY.

Působení zevní:

Mast ARTRIN - namazat večer na postižené místo vrstvu masti, přikrýt papírovým ubrouskem a přes to natáhnout ponožku. Takto nechat přes noc.

Doplnit

Kelp, Omega 3

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?