PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Otoky

Otok je vždy signál těla, že v něm něco není v pořádku. V zásadě můžeme odlišit několik druhů otoků. Jeden typ je způsoben dysfunkcí srdce, další jsou způsobeny špatnou funkcí ledvin a poslední bývají lymfatické.

Pro základní laické rozlišení platí pravidlo, že pokud otoky sahají přes nárt až k prstům u nohou, jedná se většinou o otoky lymfatické. Jelikož lymfa souvisí i s ledvinami, je vždy v tomto případě dobré podporovat také funkci ledvin.

Jestliže se otoky drží striktně jen kolem kotníků, jedná se pravděpodobně o chorobu srdce. Snížená funkce ledvin, ale také snížená funkce jater způsobuje zavodnění organismu. Vždy je velmi důležitá správná diagnostika a vyloučení závažného onemocnění.

Otoky mohou také souviset s užíváním některých druhů léků, ale také s nesprávnou skladbou stravy a nedostatkem pohybu. Zejména u lymfatických otoků. Lymfa nemá pumpu, tak jak ji má krevní řečiště ve formě srdce. Její tok pohání smršťování svalů při pohybu. Otok může být jako vedlejší příznak zánětu žil. Potom je léčba shodná s léčbou křečových žil.

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo čtěte na veřejně dostupných zdrojích například www.anetabenediktova.cz
Odborná poradna
paní Anety Benediktové
Nevíte si rady se správnou léčbou?
Více zde
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?