PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Nejčastější otázky a odpovědi

1.Jak se mohu objednat do poradny paní Anety Benediktové?

Přejděte na odkaz „poradna“, kde naleznete přesný návod. Telefonicky se k paní Benediktové objednávat nelze.

2.Jaký je rozdíl mezi bylinným čajem a čajovým koncentrátem?  

Čajový koncentrát je unikátní výrobek naší společnosti. Je to velmi účinná alternativa bylinného čaje, která je vyrobena zejména pro zákazníky, kteří mají potíže s vařením bylinných čajů a vadí jim chuť bylin. Doporučujeme zvolit jednu z alternativ, a to buď sypaný bylinný čaj, nebo čajový koncentrát. Jedná se o identické výrobky, takže není vhodné je užívat společně. Účinek by byl příliš silný. Více si můžete prohlédnout i na tomto videu

3.Mohou bylinné čaje a tinktury užívat těhotné a kojící ženy?

Podle zákonů musí být na všech potravinových doplňcích bez ohledu na to, co obsahují, napsáno, že nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy. Nikdo v tomto případě nerozlišuje obsah a složení. Přitom celou řadu bylin je možné při kojení a v těhotenství užívat. Některé dokonce podporují tvorbu mléka a mohou usnadnit průběh těhotenství a porodu.

Při volbě bylinného přípravku je potřeba vždy uvažovat nad tím, na co jej chci použít. Nedoporučujeme při kojení nebo v těhotenství dělat nějaké razantní očistné kúry. Byliny však mohou šetrným způsobem pomoci při trávicích potížích matky i dítěte, při nachlazení nebo při vyčerpání. Pokud uvažujete o použití bylin, poraďte se s odborníkem na přírodní léčbu.  Více informací naleznete v tomto článku

4.Mohou se bylinné čaje a tinktury kombinovat s léky?

Vždy doporučujeme poradit se s lékařem nebo odborníkem na bylinnou léčbu. Obecně platí, že by bylinné čaje neměl používat člověk, který užívá silné léky na ředění krve typu Warfarin, nebo léky ze skupiny imunosupresiva – léky, které snižují imunitu.
Také nedoporučujeme nárazově vysadit léky, které užíváte delší dobu a nahradit je bylinami (např. léky na tlak nebo antidepresiva). Přechod musí být vždy postupný a pod kontrolou terapeuta. Pokud si nevíte rady, obraťte se na naši poradnu.

5.Mohou vaše přípravky užívat i zvířata?  

Ano, můžou. Máme dobré zkušenosti s tinkturami z pupenů, které je možné podávat i zvířatům. Ta na ně velmi dobře reagují. Dávkování musí být velmi přesné, jelikož je podle váhy.

6.Mohu kombinovat bylinný čaj a směs z pupenů?  

Směsi z pupenů rostlin jsou velmi silné potravinové doplňky určené na řešení konkrétního zdravotního problému. Nedoporučujeme je kombinovat s čaji. Účinek by byl velmi silný. Čaje je možné kombinovat s jednodruhovými tinkturami.

7.Mohu kombinovat několik čajů a tinktur dohromady?

Ano, můžete, ale musí to mít nějaký řád. Doporučujeme řešit vždy jeden zdravotní problém jednou kúrou.

- Čaje střídejte vždy po dni, nepijte v jeden den několik druhů čajů.
- Tinktury můžete užívat v jeden den, ale maximálně dvě najednou.  

Doporučujeme řídit se doporučeními, která najdete pod jednotlivými nemocemi či orgány.

8.Proč jsou tinktury z bylin bezbarvé a v chuti převládá alkohol? Tinktury od jiných firem bývají barevně i chuťově odlišné.

Tinktury z bylin Serafin jsou vyráběny homeopatickým postupem výroby. To znamená, že byliny jsou sbírány výhradně čerstvé v předem určenou hodinu a v konkrétní době růstu. Následně jsou nakládány předepsaným způsobem a také přesným způsobem pravidelně promíchávány – aktivovány.
Při jejich výrobě je dodržováno tzv. decimální ředění. U všech tinktur dosahujeme ředění D3, což je již hraniční homeopatické ředění. Tinktury jsou určeny pro citlivé osoby, jsou určeny při léčbě v počátku nemoci nebo v prevenci a také na doléčování. Pokud chcete rychlý nástup účinku, doporučujeme zvolit tinkturu z pupenů
.

9.Zakoupil jsem si čajový koncentrát a během několika dní mi zkvasil. Jak je to možné?  

Čajové koncentráty jsou pouze pasterované, neobsahují žádné konzervanty. Po jejich otevření je velmi důležité je uchovávat v chladnu a temnu. Pokud budou uchovávány v lednici, tak tento problém nenastane.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?