PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Chaluha bublinatá

(Fucus vesiculosus)

Sbíraná část: celá rostlina

Účinně napomáhá při:  Snížené činnosti štítné žlázy, jelikož obsahuje velké množství přírodního jódu. Velmi dobře působí na zrychlení metabolismu, takže je vhodná jako podpůrný prostředek při hubnutí. Zlepšuje činnost střev a vyprazdňování. Nedostatek přírodního jódu se velmi často projevuje špatnou kvalitou vlasů, nehtů, zubů a kůže. Velký význam má přírodní jód při těhotenství. Pokud ženy chtějí otěhotnět, a tento prvek jim chybí, většinou se jim to nedaří, anebo dochází k potratům v ranném stádiu těhotenství. Dodávaní jódu v zemích, které nemá moře je důležité i pro vývoj kostí, a to zejména u dětí.  U dospělých pak je jód vhodný při chronických bolestech páteře. Dostatek přírodního jódu velmi účinně odstraňuje únavu.

Obecný popis:

Chaluha je tvořena pásy, které mají většinou párové vzduchové bubliny a na špičce houbovitě nafouklá plodová tělesa. Ta obsahují samčí a samičí rozmnožovací buňky. S diskovitým příchytným orgánem se přidržují na skalách, dřevě, mušlích. Chlorofyl je překryt žlutohnědými barvivy . Často vytváří husté porosty. Při odlivu leží ochable a dostává černé zbarvení, při přílivu se jí zpět žlutohnědá barva vrací. Typické vzduchové bubliny propůjčují rostlině energii ve vodě.

Používaná část:

Celá rostlina.

Způsob použití:

Sušená rostlina se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Častá forma použití je koncentrovaný prášek v kapslích.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?