PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Omlouváme se, ale na základě kontroly SZPI musíme upravit Herbář tak, aby neobsahoval informace o účincích jednotlivých bylin.
Usilovně pracujeme na tom, abychom Vám již brzy mohli nabídnout informace o bylinách splňující legislativu.

Zpět na domovskou stránku

Kudzu

(Pueraria lobata)

Sbíraná část: kořen

Napomáhá při:

Podporuje produkci hormonů serotoninu a dopaminu v mozku. Tyto hormony mají zásadní vliv na nervový systém. Nedostatek serotoninu vyvolává nervová zhroucení, deprese, Parkinsonovu chorobu a nadměrnou agresivitu a mánie. Je zodpovědný také za výkyvy nálady. Kudzu podporuje přítomnost serotoninu a dopaminu v oběhovém ústrojí, a tím pomáhá stabilizovat nervový systém, což přináší posílení sebevědomí, efekt uspokojení, překonání fobií a zvýšení odvahy. Je to zvláště důležité při všech závislostech, depresi a neurózách. Pomáhá také tvorbě melatoninu, čímž zlepšuje usínání a prohlubuje spánek. Je nenávykový.

Kořen Kudzu se používá jako doplněk pro osoby, které prochází odvykací kůrou při snižování antidepresiv nebo při závislosti na alkoholu.

Napomáhá při regeneraci jater, mírně snižuje krevní tlak, zlepšuje průběh klimakteria, stabilizuje hormonální funkce v organismu, posiluje libido, zmírňuje migrény.

Obecný popis:

Kudzu Vine je divoce rostoucí rostlinou. Vyskytuje se v Asii, např. v Číně, Japonsku a Koreji, ale rovněž v severní Americe. V místě jejího přirozeného výskytu (Asii) nezpůsobuje problémy, ale v USA se jako plevelná rostlina stala v posledních padesáti letech ekologickou pohromou.

Velice rychle se rozšiřuje a v závislosti na klimatických a půdních podmínkách může denní přírůst této rostliny dosahovat až 30 cm.

Roste ve stínu stromů, podél ulic, jako pnoucí rostlina ovíjí pouliční osvětlení i elektrické stožáry, pokrývá keře, stromy i domy. Dosahuje i 12 metrů výšky.

Kořeny Kudzu rostou až 1,5 metru hluboko a dosahují průměru dospělého člověka.

Používaná část:

kořen

Způsob použití:

Účinnou léčebnou formou je mletý kořen ve formě prášku nebo kapslí. Nejsilnější forma je forma koncentrátu v prášku. 

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?