PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Rdesno mnohokvěté

(Polygonum multiflorum)

Sbíraná část: kořen

Účinně napomáhá při:

Je to velmi silný antioxydant. Výrazně zlepšuje fyzické a psychické zdraví, snižuje krevní cholesterol, pomáhá při ateroskleróze (kromě snižování hladiny celkového cholesterolu také snižuje hladinu triacylglycerolů) a podporuje snižování zvýšeného krevního tlaku. Působí silně regeneračně na játra a střeva, čímž podporuje imunitu a zlepšuje léčbu různých druhů alergií.  Má protizánětlivé účinky a pozitivně působí při procesu paměti a učení. Někteří vědci dokonce uvádějí, že by se dalo přemýšlet o jeho využití u Alzheimerovy nemoci.

Obecný popis:

Rdesno je jednoletá popínavá bylina rostoucí do velikosti 2 až 4 metrů od začátku kořene (celkově může dorůst do délek až 10 metrů). Listy jsou nepravidelné, dlouhé zhruba 3-7 cm a široké 2-5 cm, okraje jsou celistvé a hrot čepele je šípovitý. Květy mají v průměru kolem 0,5 mm, jsou bílé až nazelenalé kvetoucí mezi létem a průběhem podzimu. Původem rdesna jsou pláně centrální a jižní Číny, dnes lze najít prakticky všude po celém světě.

Používaná část:

Kořen

Způsob použití:

je ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi. Velmi účinný je ve formě koncentrátu

.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?