PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Vlaštovičník větší

(Chelidonium majus)

Sbíraná část: nať

Účinně napomáhá při:

Bylina tlumí křečovité bolesti. Roztahuje srdeční cévy, prohlubuje srdeční činnost, tlumí bušení srdce. Uvolňuje křeče střev a trávicího traktu. Mírní křeče bronchů v plicích, takže ulevuje u dráždivého kašle. Snižuje krevní tlak,. Zvyšuje vylučování žluči a tlumí křeče v oblasti žlučníku a žlučovodů. Zevně působí při bradavicích a moluskách.

Obecný popis:

Vlaštovičník dorůstá výšky až jednoho metru . Listy jsou vstřícně postavené, vejčité, laločnatě vroubkované, na rubu řídce ochlupené. Kvete od května do září; žluté květy vyrůstají na dlouhých stopkách a vytvářejí okolíky . Po odkvětu dozrávají lesklá černohnědá semena v plodech, jimiž jsou šešulovité tobolky . Lodyhy i listy se snadno lámou a na lomu roní tmavě žluté až oranžové mléko. Je to středně toxická bylina. Toxický efekt je především připisován chelerythrinu. Symptomy kontaktní intoxikace latexem jsou dermatitidy a nebezpečné poškození spojivky a rohovky po vemnutí do oka (vlivem sanguinarinu). Požití čertvé byliny může vyvolat podráždění trávicího ústrojí včetně tvorby puchýřků na sliznici úst a hrdla, nauzeu, drastické krvácivé průjmy spojené s kolikou. V praxi jsou otravy vlaštovičníkem řídké pro jeho nepříjemnou chuť a vůni.

Používaná část:

Užívá se nať a oddenek. Nať se sbírá na počátku květu. Nepoužije-li se čerstvá, je třeba ji rychle usušit, aby se předešlo fermentaci.

Způsob použití:

Nať se vyjímečně používá ve formě bylinného čaje, a to výhradně  ve směsi s dalšími bylinami a po poradě s odborníkem na byliny.Oranžovým mlékem z čerstvé byliny se potírají bradavice a molusky. Z kvetoucí nati se vyrábí tinktura. Ta je vhodná zevně na bradavice. Správně ředěná tinktura v potenci D3,D5 a D6 se užívá vnitřně. Je důležité zachovat ředění tinktury z důvodu střední toxicity byliny. Dávkování tinktury na vnitřní užití je 3x 30 kapek. Tinkturu není vhodné užívat společně s léky na srdce.

Z legislativních důvodů na výrobku - tinktura z bylin Vlaštovičník je uvedeno, že je určena k zevnímu užití. Bližší informace získáte na naší zákaznické lince:zde

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?