PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Napsali o mně článek: Tam, kde vaše oči promlouvají

Datum: 17.09.2020

Neznám člověka, který by se čas od času nepotýkal s nějakou nemocí. Od nepaměti se také lidé léčí pomocí bylinek a jiných léčebných metod,které mají často až neuvěřitelně starobylé a cizokrajné kořeny. Za svůj život jsem různých alternativních, čínských, tibetských a lidových metod vyzkoušel již mnoho a popravdě, ne vždy s úspěchem.

Když jsem čas od času četl o irisdiagnostice, metodě odhalování nemocí pomocí kresby v oční duhovce, moc šancí na úspěch jsem jí nepřikládal. Myslel jsem si, že je to něco podobného jako čtení osudu z kávové sedliny a více jsem přirozeně věřil moderním zdravotnickým diagnostickým přístrojům. Ty vás však neposuzují jako celek. Zkoumají vždy jen některou část těla, a když svého doktora nebudete stále upomínat, pravděpodobně vám bude léčitakutní a bolestivý stav vaší nemoci, její následek, ale nebude pátrat po často hluboce skryté příčině současného stavu. První osobní zkušenost s irisdiagnostikou pro mě byla opravdovým šokem.

S paní Anetou Benediktovou, která ji při diagnostice používá, jsem se setkal v klatovské bylinkářské prodejně Apatyka Pampeliška v Pražské ulici, kam čas od času přijíždí na pravidelné poradny. Moc jsem toho o ní nevěděl, snad jen, že je úspěšná, lidé si ji chválí a má dlouholeté zkušenosti. O sobě jsem jí neřekl nic, ani vědět nic nechtěla. Ačkoliv je vlastní zkušenost jen těžko přenositelná, pokusím se o to. Na to aby odhalila všechny moje neduhy, a některé i velmi skryté, o kterých jsem s nikým nemluvil, aby odhalila i počínající dnu, artritidu, chronické střevní potíž a dlouholetý zánět, nepotřebovala nic jiného, než možná pět minut soustředěně hledět do mého oka. Bylo to tak neuvěřitelné, slyšet o chorobách, které jen některé jsem měl ověřené zdravotnickými diagnostickými přístroji a některé jsem jen tušil podle projevujících se příznaků, slyšet to od člověka, který se vám jen chvilku dívá do oka. Paní Anetu Benediktovou jsem proto hned vyzpovídal.

„Bylinky a alternativní medicína je mým celoživotním koníčkem a už více jak 12 let také i má práce. Původní vzdělání mám zdravotnické, ale od roku 1992 jsem prošla celou řadou kurzů, škol a školení, v kterých jsem získávala zkušenosti s různými alternativními metodami léčení. Začínala jsem jako mnoho jiných masážemi, akupunkturními masážemi dle W. Penzela a všemi úrovněmi školy reflexní terapie dle Ing. J. Janči. Protože jsem vždy obdivovala sílu bylinek, studovala jsem kurz tradiční čínské medicíny pod vedením MUDr. Radomíra Růžičky, CSc, absolvovala jsem studium „Léčivé byliny“ na farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové, školu fytoterapie u J. Zentricha a P. Váni, ale i kurz výživového poradce u společnosti NUTRIS. Těžko se o tom mluví s lidmi, kteří na duchovní vedení nevěří, ale asi jako každý v tomto oboru alternativního léčení mám svého duchovního učitele, který mě na mé cestě neustále provází a učí, za což mu z celého srdce děkuji. Ze všech těchto škol a kurzů jsem si vytvořila vlastní model poradenství, který nyní aplikuji ve své praxi.

Základem je irisdiagnostika, která odhaluje celkový zdravotní stav člověka pomocí určitých barev, znamének a teček, které se nacházejí v oční duhovce. Je to metoda rychlá a dostatečně spolehlivá. Zejména ve východních zemích je používána i v klasické medicíně. Důležité je znát, která část oční duhovky patří kterému orgánu a umět odečíst změny, jež signalizují jeho dysfunkci. Jako všechny alternativní diagnostické metody, tak i tato byla vyvinuta jako preventivní, to znamená, že dysfunkce orgánu se dá v oku odečíst ještě dříve, než má klient prokazatelné obtíže s daným orgánem. Iris diagnostika poskytne člověku celkový obraz jeho těla v souvislostech pravidel čínského pentagramu, to znamená, že žádný orgán v těle nefunguje samostatně, ale vždy souvisí s jiným orgánem a dohromady všechny tvoří celek − naše tělo. Při irisdiagnostice dávám vždy dohromady všechny souvislosti, a tím jsem společně s klientem schopna vytvořit celkový obraz jeho zdraví − nemoci.“

Po stanovení příčiny obtíží klienta a po domluvě navrhuje paní Benediktová bylinnou léčbu a také úpravu stravy a celkového životního stylu. K léčbě doporučuje vlastní bylinné směsi, které je možné na trhu zakoupit pod názvem SERAFIN, také výtažky z bylin, pupenů bylin SERAFIN , a další potravinové doplňky. Stálé pracoviště má v Sokolově, kde také vznikají bylinné směsi a přípravky SERAFIN, ale pravidelně jezdí na poradenství do Plzně, Klatov, Rokycan a Prahy. Pokud se chystáte navštívit její poradnu, přineste si raději i seznam léků, které pravidelně užíváte a nejlépe i jejich příbalové letáky. Některé typy léků se nesnáší s některými bylinami, proto pro úspěšné léčení je dobré toto znát. Více o zajímavé diagnostické metodě, práci paní Anety Benediktové i aktuální rady se můžete dozvědět na internetových stránkách www.serafinbyliny.cz


Autor článku: Karel Bárta

 

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?