PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Vysoký krevní tlak lze úspěšně léčit bylinami!

Datum: 03.10.2020

Vysoký krevní tlak se stal civilizačním onemocněním, které postihuje stále mladší věkové skupiny. Na jeho vzniku se podílí stres, nadměrná konzumace soli (zejména v hotových pokrmech), nedostatek pohybu a celkově špatný pitný a stravovací režim.

Pokud bychom se podívali statisticky na osoby, kteří trpí vysokým krevním tlakem, tak většina z nich má vysoký krevní tlak, který je způsobený dysfunkcí ledvin a nadledvinek. Podíl osob, které mají vysoký krevní tlak vlivem dysfunkce srdeční, je daleko menší.

Ledviny vytváří enzym, který určitým metabolickým mechanismem v těle ovlivňuje a udržuje krevní tlak. S ledvinami také velmi úzce souvisí funkce nadledvinek, kde se tvoří stresové hormony - kortizoly. Při napětí, stresu se tyto hormony vyplaví do krve a v rámci svého působení zvýší krevní tlak. Položme si otázku, jak často za den nebo v týdnu jsme ve stresu....

Jak si sami můžeme zjistit příčinu vysokého tlaku

Existuje jednoduchý, orientační test, kterým zjistíte, jestli je vysoký krevní tlak ve vašem případě spíše způsobován dysfunkcí ledvin anebo vlivem dysfunkce kardiovaskulárního systému. Kontrolujte si krevní tlak několikrát v průběhu dne (nejlépe o víkendu), a pokud se vám pravidelně zvyšuje mezi 17. a 19. hodinou odpolední, tak je více než pravděpodobné, že máte více zatížené ledviny, a ty vám jej zvyšují.

Při provádění tohoto testu nesmíte být ve stresu. Náš ochranný systém totiž při prožívání stresových situací krevní tlak okamžitě automaticky zvyšuje.

Obecně by měl mít krevní tlak hodnotu 120/70. Tato hodnota nemusí být optimální pro každého, velmi záleží i na tělesné konstituci. Hraniční hodnoty jsou 140/90. Pokud vám stoupá tlak přes tuto hranici, je potřeba to řešit. Rizikovější je vždy vyšíí hladina spodního krevního tlaku - diastolického.

Léčba vysokého krevního tlaku

Při prvním zjištění vyššího krevního tlaku rozhodně nejdřív doporučujeme zkusit upravit životní styl a ovlivňovat jej přírodní léčbou.

Až následně, pokud přírodní léčba selže, nasadit trvalou chemickou léčbu. V tomto případě slovo „léčba“ není přesné. Léky se krevní tlak chemickou cestou pouze udržují na nižší hladině, tudíž se neléčí jeho příčina.

Následkem je návyk organismu na chemické látky, které udržují správnou hladinu krevního tlaku. Po určité době zjistíte, že tyto léky nemůžete vysadit, protože vaše tělo bez nich již tlak nezvládá regulovat. Paradoxem je, že většina léků na vysoký krevní tlak poškozuje ledviny.

Také je nutné uvést, že pokud je krevní tlak opravdu velmi vysoký, tak hrozí nevratné poškození cév a srdce i s rizikem smrti. V tomto případě jsou urgentní medikamenty velmi důležité. Následně je však vhodné udělat režimová opatření v oblasti svého životního stylu a začít užívat byliny.

Image 1

Úprava životního stylu

Než začnete užívat pravidelně léky na vysoký krevní tlak, zkuste si nejdříve upravit životní styl. Je to pro vaše tělo rozhodně příjemnější volba.

  • snižte příjem soli - zejména té skryté v hotových potravinách (uzeniny, paštiky, tavené sýry, konzervy...)
  • omezte příjem živočišných bílkovin
  • dodržujte pitný režim
  • maximálně snižte příjem bílého rafinovaného cukru
  • omezte anebo úplně vynechte alkohol
  • redukujte stresové situace
  • uvolňujte stres pohybem a relaxací ( denně 45 minut rychlé chůze dělá zázraky)
  • upravte svoji tělesnou hmotnost

Byliny snižující krevní tlak

Významnými bylinami jsou jmelí, hloh, jinan nebo česnek

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

Vysoký krevní tlak je velmi nepříjemnou komplikací, která postihuje velké množství lidí. Nikdo nechce být závislý na lécích. Proto pokud začínáte pozorovat jakékoli zdravotní problémy spojené s vysokým krevním tlakem, tak po stanovení diagnózy nejdříve vyzkoušejte přírodní léčbu.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?