PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Zinek - minerál minerálů

Datum: 17.03.2021

Prvek, který je na posledních místech podle abecedy v seznamu minerálů, ale na čelních místech v nezbytnosti pro naše tělo - zinek.

Tělo moderního člověka žijícího tzv. konzumním způsobem života velmi často trpí nedostatkem různých živin a zinek patří mezi ně. Obecně přijímáme ze stravy tohoto minerálu velmi malé množství. Je to dáno z velké části tím, že naše půda dlouhodobým zatěžováním obsahuje již velmi malé množství zinku, a tímto principem jej pak ani neobsahují plodiny na ní pěstované. Hladinu zinku v těle si také snižujeme následujícími skutečnostmi:

-          Užíváním léků hlavně těch, které obsahují různé typy hormonů (kortizony, ženské hormony, hormony štítné žlázy)

-          Konzumací jídla s obsahem přidaného cukru (buchty, sušenky, sladké nápoje, zákusky…)

-          Nedostatečnou funkcí štítné žlázy způsobenou zejména dlouhodobým stresem

-          Poruchami funkce jater, zejména jejich ztučňováním

-          Konzumací alkoholu

-          Špatnou skladbou stravy

Zinek v těle kooperuje s vitamínem A, a také s mědí. Proto pokud chceme, aby oba minerály a také vitamín A byly v našem organismu v dostatečném množství a dobře se vstřebávaly, tak je potřeba je doplňovat současně.

Jak působí zinek v organismu

-          Podporuje fungování celého imunitního systému. V kombinaci s přirozeným vitamínem C je to velký pomocník v boji proti nachlazením a různým infekcím.

-          Podporuje správný vývoj kostního aparátu a jeho hojení po úrazech.

-          Podporuje hojení kůže zejména u ekzémů, akné, lupenky nebo i po úrazech či popáleninách

-          Zlepšuje celkový metabolismus zejména v játrech, ideálně v kombinaci s přirozeným vitamínem A

-          Zvyšuje mentální schopnosti a podporuje zvládání stresu zejména v kombinaci s mědí, hořčíkem a vitamínem B6

-          Napomáhá při léčbě vypadávání vlasů nebo ztrátě jejich kvality

-          Podporuje vývoj pohlavních orgánů zejména u dětí

-          Je velmi důležitý jako prvek na podporu plodnosti u mužů i žen

-          Je to zásadní minerál při řešení problémů s prostatou a také při cévních chorobách

Kde zinek přirozeně najdeme?

Nejvyšší obsah zinku mají tradičně dýňová semínka. Ale není semínko jako semínko. Opět záleží, v jaké půdě dýně roste, jakým způsobem je pěstovaná. Přírodní zinek najdeme také v otrubách a klíčcích, v houbách, ořechách a luštěninách. Zajímavým zdrojem je rybí maso a hovězí játra. Zinek je obsažen i ve vejcích, chřestu či medu. Zvláštním zdrojem jsou i minerální vody.

Kolik a jakého zinku potřebujeme?

Doporučená denní dávka zinku je 10 mg, avšak všichni lidé, kteří se pohybují v oblasti přírodní léčby vědí, že u různých onemocnění se tato dávka může výrazně lišit.

U osob s poruchami kůže, s alergiemi, s křečovými žilami je vhodné podávat 60-100 mg denně. U podpory fungování imunitního systému 50-100 mg denně a u těžkých stavů až 180 mg za den.

Vždy je však důležitá forma zinku. Bisglycinát zinečnatý je forma, která se velmi dobře vstřebává a také nepůsobí trávicí obtíže jako jiné, běžně používané formy zinku. Pokud se spojí s extraktem z Rakytníku řešetlákového, tak se k němu přirozeně přidá vitamín A ve formě betakarotenu. Rakytník je jedním z nejpřirozenějších zdrojů betakarotenu a také dalších přírodních látek, které mimo jiné chrání sliznici žaludku a celého zažívacího ústrojí.

Co myslíte? Je zinek minerál minerálů?

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?