PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Alergie

Obecná definice tohoto onemocnění zní takto: alergie je nepřiměřená, přehnaná reakce imunitního systému na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Jsou to často látky, které zdravému organismu běžně neškodí (např. peří).

Alergická reakce je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může skončit i smrtí .

Moderní medicína dodnes nenašla přesnou příčinu vzniku alergií, což může být i hlavním důvodem, proč je také neumí vyléčit. V posledních měsících byly publikovány medicínské studie, které objevily imunitní buňky v játrech a možnou souvislost mezi dysfunkcí jater či tenkého střeva a alergiemi.

S touto teorií však alternativní medicína při léčbě alergií úspěšně pracuje již několik desítek let. Velkým českým průkopníkem alternativní léčby alergií byl Ing. Jiří Janča. Podařilo se mu vytvořit vynikající bylinné tablety AL, které v sedmdesátých letech úspěšně testoval na velké skupině alergiků v severních Čechách. Účinnost tablet byla prokázána a používají se dodnes. Bez tohoto úžasného přírodního preparátu si úspěšnou přírodní léčbu alergií v podstatě nedokážu představit.

Pokud chceme alergie ovlivňovat přírodní cestou, je potřeba si uvědomit, že se jedná o onemocnění látkové výměny, zejména o dysfunkci jater, následně tenkého střeva a imunitního systému, který s těmito orgány souvisí.

Řada klientů mi v této souvislosti namítne, že nejsou alkoholici, proč by jim tedy měla špatně fungovat játra. Zkuste se někdy zamyslet nad tím, kolik chemických a tudíž tělu nepřirozených látek se do našeho organismu denně dostane. Kde tyto látky hledat? Zejména ve stravě, dále v lécích, které často bezmyšlenkovitě polykáme, ve vodě, v ovzduší, v kosmetických přípravcích apod.

Pokud máte zájem se svými alergiemi pracovat, je proto prvním a základním opatřením úprava stravy . Pokud neupravíte svůj jídelníček, léčba bude mít jen omezený efekt a nedojde k dlouhodobému zlepšení.

Ruku v ruce s úpravou stravy je vhodné nasadit bylinnou léčbu. Ta se vždy skládá z bylin ovlivňujících alergie a játra. K nim je potřeba přidat čaj, který ovlivní symptomy – příznaky alergie. Pokud například trpíte alergickou bronchitidou, přidáte čaj na průdušky, pokud trpíte kožními projevy, přidáte čaj na kůži atd.

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo čtěte na veřejně dostupných zdrojích například www.anetabenediktova.cz
Odborná poradna
paní Anety Benediktové
Nevíte si rady se správnou léčbou?
Více zde
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?