PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Hučení v uších

Dlouhodobé chronické hučení v uších je velmi nepříjemné a časem může způsobovat i psychické problémy. Hučení v uších vzniká z několika základních příčin.

Jednou z nich je zužování cév, které znemožňuje prokrvování oblasti sluchového aparátu. Cévy se mohou zužovat vlivem růnách cévních onemocnění, např. arterioskelerózy.

Další příčinou bývá chronické zablokování krční páteře a oblasti trapézů a ramen. K tomuto zablokování nejčastěji dochází vlivem jednostranného pohybového zatížení. Typickým příkladem je práce u počítače. Na blokády krční páteře má vliv i stres. Pokud máme strach, obavy, tak podvědomě zvedáme ramena a zasouváme hlavu mezi ně. Tím dochází k nepřirozenému postavení zejména 7. krčního obratle a k blokádám prokrvení krční páteře.

Nejčastější a málokdy odhalenou příčinou je chronická zadní rýma, která vzniká chronickým, zejména alergickým zánětem čelních dutin. Alergie není nic jiného, než neadekvátní reakce imunitního systému. To znamená, že alergie je velmi úzce spjata s poruchou imunity. V tomto případě se jedná zejména o tzv. zimní nebo podzimní alergie, které se projevují chronickou rýmou a projevy chronického nachlazení, které ale neprovází horečka.  Narušená sliznice v oblasti nosu a čelních dutin funguje jako otevřená brána pro různé typy bakterií. Bakteriální infekce pak způsobí zhoršení celkových potíží. Tato infekce se pak může postupně dostat až do Eustachovy trubice a způsobit tam chronický zánět. Tento se časem začne projevovat jako hučení nebo pískání v uších. Medicínská diagnostika tohoto typu onemocnění je velmi složitá. Daří se jej diagnostikovat ve fázi silného akutního zánětu, pokud však zánět přejde do chronické fáze, tak je diagnostika již velmi obtížná. Často ani pacient nemá pocit, že by mohlo jít o tento typ problému, jelikož vetšinou nemá klasickou rýmu. Sekret bohužel zůstává v čelních dutinách a celkový problém zhoršuje.

Pokud trpíte pískáním v uších, zkuste si pozorovat, jestli nemáte zadní chronickou rýmu a jestli vám občas díky ní nezaléhají uši.

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo čtěte na veřejně dostupných zdrojích například www.anetabenediktova.cz
Odborná poradna
paní Anety Benediktové
Nevíte si rady se správnou léčbou?
Více zde
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?